Великою нацією нас робить не наше багатство, а те, як ми його використовуємо.
Теодор Рузвельт, 26-й президент США, лауреат Нобелівської премії миру

SpaceX запустить нову партію інтернет-супутників Starlink

18 жовтня, 2020 - 11:29
Фото: Reuters

Важка ракета-носій Falcon 9 у неділю стартує на орбіту з черговою партією з 60 міні-супутників для поповнення орбітального угрупування глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink.

Про це повідомляє компанія-розробник SpaceX, передає Інтерфакс-Україна.

Запуск 14-ї за рахунком групи інтернет-супутників Starlink заплановано на 18 жовтня о 08:25 за часом Східного узбережжя США (15:25 за київським часом) зі стартового комплексу 39А космічного центру імені Кеннеді у Флориді.

Це буде вже другий запуск за місяць. Попередню партію з 60 супутників Starlink було успішно запущено 6 жовтня. Орбітальне угруповання SpaceX, яке почало розгортатися в травні минулого року, вже складається з 773 космічних апаратів. Нині компанія SpaceX є найбільшим супутниковим оператором у світі.

Після старту перший багаторазовий ступінь ракети-носія SpaceX, який використовується для запусків вже вшосте, через 8 хвилин 24 секунди має здійснити керовану посадку на автоматичну плавучу платформу Of Course I Still Love You, яка розташована в Атлантиці в 633 км від космодрому на мисі Канаверал .

Крім того, спеціальні рятувальні морські судна Ms. Chief і Ms. Tree в Атлантиці повинні будуть "зловити" в надводні мережі або виловити з води дві стулки обтічника головної частини ракети, які після відділення спускатимуться на парашутах. Повторне використання обтічника дозволяє економити компанії SpaceX до $ 6 млн при запусках своїх ракет.

У перспективі компанія SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тис. космічних апаратів такого зразка (а в подальшому - з 30 тис.) для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом в інтернет у будь-якому куточку планети. SpaceX повідомила, що вже в 2020 році супутники забезпечать інтернет-покриттям всю територію Північної Америки, а до 2021 року буде охоплена майже вся планета. Загальна сума інвестицій в реалізацію проекту оцінюється в $ 10 млрд.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ