Великою нацією нас робить не наше багатство, а те, як ми його використовуємо.
Теодор Рузвельт, 26-й президент США, лауреат Нобелівської премії миру

У США тисячі людей вийшли на протести проти Трампа

18 жовтня, 2020 - 11:50
Фото: Reuters

Декілька тисяч осіб в США в суботу, 17 жовтня, взяли участь у протестах проти чинного президента Дональда Трампа. За словами організаторів, акції протесту пройшли у всіх штатах.

Про це повідомляє CNN, передає РБК-Україна.

Хода в столиці країни Вашингтоні розпочалася неподалік від Білого дому, потім його учасники попрямували до Капітолію і будівлі Верховного суду.

Демонстранти несли в руках плакати з критикою глави держави та віце-президента Майкла Пенса.

Організатори заявили, що загальне число учасників перевищило 100 тисяч осіб, більшість з них - жінки.

У різних містах США в суботу відбулися масові акції - жіночі марші. Їх учасниці, зокрема, протестували проти номінантки Трампа до Верховного суду,  повідомляє Голос Америки.

Жіночі марші, які у США традиційно проходили у січні, цього року перенесли ближче до президентських виборів. Учасниці заходів прагнуть консолідувати виборців, щоб завадити переобранню Дональда Трампа на другий термін.

У Вашингтоні, біля Верховного суду зібралися прихильники і супротивники затвердження нової судді Верховного суду.

«Головна причина проведення маршу цього року - плановане республіканцями затвердження консервативної судді Верховного суду Емі Коні Барретт, яке має відбутися в Сенаті наступного тижня», - ідеться у повідомленні.

Емі Барретт має посісти місце покійної Рут Гінзбург, яка займала ліберальну позицію. Таким чином у Верховному суді складеться консервативна більшість - шість суддів-консерваторів проти трьох лібералів. Демократи стурбовані тим, що Барретт може проголосувати за скасування рішення «Роу проти Уейда», знакової постанови суду, що закріпила на федеральному рівні право жінок на аборти.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ