Наша свобода залежить від свободи преси, яку, якщо обмежити, значить втратити.
Томас Джефферсон, президент США, один з авторів Декларації незалежності США, політичний діяч, дипломат і філософ

Президентом Чилі став мільярдер Себастьян Піньєра

18 грудня, 2017 - 10:21
Фото Reuters

Колишній президент Чилі Себастьян Піньєра переміг у другому турі президентських виборів, які відбулись у неділю, 17 грудня, і таким чином обраний новим президентом країни. Згідно з даними підрахунку майже 100 відсотків бюлетенів, Піньєра отримав 54,6 відсотка голосів виборців, повідомили у неділю у центрвиборчкомі Чилі. Його головний опонент, сенатор-лівоцентрист Алехандро Гільєр отримав 45,4 відсотка голосів виборців та вже визнав свою поразку, привітавши Піньєру з перемогою.

68-річний чилійський мільярдер та політик Себастьян Піньєра був президентом Чилі з 2010 до 2014 року. Деякі коментатори називають його латиноамериканським Дональдом Трампом через його багатство та обіцянки під час виборчої кампанії "зробити Чилі знову великою", зазначає агенція dpa. Хоча сам Піньєра називав Трампа "Дональдом Даком" в одному зі своїх дописів у Twitter, який став дуже популярним.

Під час попереднього президентства Піньєри економіка Чилі зростала у середньому на п'ять відсотків щорічно. Частково це пояснюється різким зростанням у той час цін на мідь, що вважається головною статтею експорту економіки країни. Проте Піньєру також обвинувачували у конфлікті інтересів між його політичною та бізнесовою діяльністю. Нині в країні проводиться розслідування щодо того, чи отримував він незаконним чином кошти від гірничо-видобувної компанії на його виборчу кампанію 2009 року.

У першому турі президентських виборів Піньєра здобув 36 відсотків голосів, у той час як Алехандро Гільєр - 22 відсотки.

Джерело: Deutsche-Welle
Новини партнерів
Loading...