Які ж несвоєчасні рішення можновладців... Коли вони за що-небудь, нарешті, після довгих сумнівів вирішують взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, український державний, політичний і громадський діяч, останній гетьман України

В Австрії рік української культури почнеться з події, яка присвячена Вільгельму фон Габсбурґу

19 січня, 2019 - 20:07
Фото politolog.net

Рік української культури в Австрії почнеться з події, яка присвячена Вільгельму фон Габсбурґу.

Про це повідомляє посол України в Австрії Олександр Щерба.

«Вільгельм фон Габсбурґ, Червоний Принц, Василь Вишиваний, Король України - ця людина увійшла в історію під різними іменами. Племінник імператора, який, за планами Франца Йосипа, мав після першої світової війни очолити “Князівство Україна”. Габсбурґ, який з молодих років захопився українцями - народом без держави, народом без рабів і господарів. Воїн, який пліч-о-пліч із рядовими січовими стрільцями воював за Україну. Герой-коханець і ексцентрик. Мученик, що закінчив своє життя в безіменній могилі чи то в Лук‘янівській, чи то в Новоград-Волинській в’язниці НКВД - як «англійський шпигун».

Ми починаємо Рік української культури в Австрії з події, яка присвячена цій знаковій постаті і яку Посольство проводить спільно з інститутом IWM у Відні та віденською Дипломатичною академією», - написав він.

Зазначається, що про Вільгельма фон Габсбурга розповість його знаменитий дослідник - американський професор Тімоті Снайдер.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ