Не здобутки техніки, а вага Слова в суспільстві визначає міру його цивілізованості.
Андрій Содомора, український перекладач, письменник, науковець

Іран може переглянути відносини з МАГАТЕ, якщо європейські учасники СВПД не виконають своїх зобов'язань

19 січня, 2020 - 13:24
Фото Reuters

Спікер іранського парламенту Алі Ларіджані попередив, що недобросовісна, на їхню думку, поведінка європейських учасників ядерної угоди від 2015 року призведе до зміни відносин Тегерана з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ).

"Ми недвозначно заявляємо, що якщо Європа з яких-небудь причин поводитиметься несправедливо під час використання статті 37 ядерної угоди, Ісламська Республіка ухвалить серйозне рішення про свою співпрацю з МАГАТЕ і проект рішення буде готовий до обговорення в парламенті", - цитує іранське інформагентство Tasnim заяву Ларіджані на відкритому засіданні парламенту в неділю.

На його думку, загрози США змушують "могутні європейські країни поводитися "жалюгідно і нерозсудливо".

Зокрема, Ларіджані зазначив: "На жаль, один з міністрів європейських країн недвозначно заявив: США загрожують збільшити тарифи на імпорт автомобілів на 25%, якщо ми не використаємо спусковий механізм (посилимо тиск на Тегеран - ІФ), тому ми будемо змушені піти цим шляхом ".

Він висловив жаль у зв'язку з нещодавньою заявою Франції, Великої Британії та Німеччини про їх рішення включити механізм врегулювання спорів у Спільний всеосяжний план дій (СВПД).

У середу міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф заявив, що рішення Франції, Великої Британії та Німеччини про включення механізму врегулювання спорів у СВПД юридично необґрунтоване і політично невірне.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ