Не всяка людина здатна бути при владі, а лише така, що за природою своєю прагне до правди і справедливості.
Станіслав Оріховський-Роксолан, український письменник, оратор, публіцист, філософ, історик, полеміст, гуманіст доби Відродження

"Свободівці" хочуть зруйнувати пам'ятник Леніну в Дніпропетровську

19 лютого, 2013 - 18:26

Представники ВО "Свобода" ініціюють знесення пам’ятника Леніну на центральній площі Дніпропетровська. Про це сьогодні заявив радник голови соціал-націоналістичної партії Андрій Денисенко.
 
За його словами, активісти мають на меті «очистити вулиці українського простору від символів тоталітарного режиму».
 
«Я особисто шкодую, що ми не здійснили демонтаж пам’ятника Леніну в Дніпропетровську в грудні 2004 – січні 2005 року, коли по суті контролювали Дніпропетровськ. Ми – це нинішні опозиційні сили, конкретні люди. У Дніпропетровську є також ціла низка вулиць, які названі іменами людей, судом визнаних організаторами Голодомору. Завдання номер один – очистити вулиці від цих імен. Друге – очищення міста взагалі від спадку тоталітарної доби, і зокрема, – очищення центральної площі від пам’ятника Леніну. Ми маємо на руках опитування, за яким понад 40% жителів поставляться до знесення пам’ятника позитивно, 30% – негативно. Тобто зрушення у свідомості людей уже відбулось», – заявив Андрій Денисенко, інформує Радіо Свобода.
 
Він додає, що демонтажу в Дніпропетровську також потребують близько 40 пам’ятників радянських часів, які не мають цінності й не є пам’ятками ані національного, ані місцевого значення.
 
Як зазначив Денисенко, якщо влада не дослухається до ініціатив свободівців, то, ймовірно, «у місті знайдеться чимало патріотів, які власними силами демонтують ці застарілі символи».
 
Водночас дніпропетровські комуністи заявили, що виступатимуть категорично проти подібних ініціатив. У коментарі Радіо Свобода перший секретар обкому КПУ Сергій Храпов зазначив, що «сьогодні в Україні маса інших проблем».
 
«Треба не з пам’ятниками воювати, а займатись реальними проблемами. Ми зробимо все, аби у нас таких акцій, як в Охтирці, не було», – сказав Сергій Храпов.

15 лютого представники ВО «Свобода» демонтували пам’ятник Леніну в Охтирці (Сумська область).

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ