Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Україна має підготуватись до введення миротворців на Донбасі, - Марчук

19 лютого, 2019 - 18:50
Фото з архіву "Дня"

Російська Федерація жорстко протидіятиме залученню миротворчих сил на Донбасі, однак Україна повинна зробити все можливе, аби підготуватись до їх введення.

Про це заявив представник України у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях Євген Марчук під час засідання національної платформи «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію» на тему «Участь ООН та ОБСЄ у вирішенні збройних конфліктів: можливі сценарії для України», повідомляє Укрінформ.

“Росія категорично робитиме все, що тільки можливо, щоб ніяких миротворців там (на Донбасі — ред.) не було”, - заявив Марчук. Водночас він вважає, що це питання й надалі буде обговорюватись на всіх рівнях.

На його думку, розмови про поетапність впровадження миротворчої місії можливі, і вони будуть продуктивними, якщо відбуватимуться не в публічній площині, а в закритому форматі.

“Нам не треба впадати в розпач, що Росія блокуватиме будь-яку версію миротворчої місії, але ми маємо розробляти внутрішні (документи — ред.), щоб ми були готові на випадок, якщо Росія піде на якийсь компромісний варіант, який прийме Україна і наші союзники. Щоб не вийшло, що рішення прийнято, а у нас буде маса неготових процедур як це реалізовувати”, - наголосив Марчук.

Представник у Тристоронній контактній групі також звернув увагу на проблему правового врегулювання перебування миротворців на Донбасі в українському законодавстві.

“Ми будемо відповідати за миротворців на нашій території. Використання зброї миротворцями, де вони несуть службу, несе дуже багато проблем. В якій формі і на базі якого внутрішнього і міжнародного законодавства відбуватиметься забезпечення перебування тут миротворчої місії - незрозуміло”, - наголосив Марчук, додавши, що Україна на сьогодні не має відповідної законодавчої та нормативно-правової бази.

Крім правового врегулювання, Україна також повинна розробити комплексний документ, який визначатиме, як будуть реалізовуватись всі складові залучення місії в комплексі з ОБСЄ.

Під час виступу Марчук нагадав, що на сьогодні існує прихована протидія Росії на рівні ООН, аби питання мандату миротворчої місії були заблоковані. Допоки не буде знайдено компроміс, яким буде мандат і що це буде за місія, питання не буде виноситись на розгляд. Підсумовуючи свій виступ, Марчук наголосив, що Україна повинна запропонувати всім сторонам свою компромісну версію мандату миротворчих сил на Донбасі.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Укрінформ
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ