Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

В Україні оголосили лауреатів Шевченківської премії

19 лютого, 2019 - 17:41
Фото з архіву "Дня"

Комітет Національної премії України імені Тараса Шевченка обрав переможців цього року.

Про це повідомив у Facebook член комітету Ростислав Семків, оприлюднивши результати голосування.

У номінації "Публіцистика, журналістика" відзначили Богдана Гориня і Оксану Забужко. Нагороду за "Музичне мистецтво" присудили композиторові Володимиру Шейку. В категорії "Візуальне мистецтво" найкращим визнали художника-графіка і каліграфа Василя Чебаника.

В номінації "Кіномистецтво" відзначили режисера Романа Бондарчука. У номінації "Театральне мистецтво" – режисера Ростислава Держипільського.

Семків зауважив, що результати голосування комітету премії буде подано на затвердження Президенту України. Нагороджуватимуть лауреатів на початку березня.

Національна премія України імені Тараса Шевченка — це державна нагорода України, найвища у країні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Заснована і вручається з 1961 року.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ