Інколи здається, що історія нічого не вчить. Але це не так. Вона таки вчить — якщо в цієї вчительки життя НАВЧАЮТЬСЯ
Володимир Панченко, український літературний критик, літературознавець, письменник

РФ відмовилася від "Великоднього перемир'я" на Донбасі, - Геращенко

19 квітня, 2019 - 14:37
Фото: Reuters

Під час переговорів у форматі Тристоронньої контактної групи (ТКГ) Російська Федерація відмовилася підтримати ініціативу України оголосити Великоднє перемир'я, повідомила перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

"РФ відмовилася підтримати ініціативу України оголосити перемир'я на свято, відмовилася взяти відповідальність за дотримання тиші в Донбасі", - написала І.Геращенко за підсумками Skype-конференції ТКГ на сторінці у Facebook.

Вона розповіла, що переговори тривали протягом шести годин.

І.Геращенко зазначила, що ініціативу Великоднього перемир'я на останній зустрічі президента України Петра Порошенка з лідерами нормандського формату в Мінську підтримали канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон.

"Сьогодні на скайп-конференції так і не з'явився представник РФ в ТКГ Б.Гризлов, російську сторону представляв дипломат Кульмугамедов. РФ категорично відмовилася взяти на себе гарантії дотримання режиму тиші, вкотре повторивши кремлівські тези про "громадянську війну, внутрішній конфлікт" і необхідність "прямого діалогу" з ОРДЛО", - підкреслила Геращенко.

За словами І.Геращенко, Великоднє перемир'я повинно було вступити в силу 19 квітня в полудень.

"Представник України в ТКГ Є.Марчук обвинуватив у зриві домовленостей Росію і її президента В.Путіна, який не зацікавлений у деескалації та закінченні війни на Донбасі. І немає жодного сигналу, щоб РФ готова була змінити позицію, навпаки, чекає ослаблення України і все для цього робить", - додала вона.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко раніше повідомив про плани 18 квітня оголосити режим припинення вогню на Донбасі до Великодніх свят.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ