Які ж несвоєчасні рішення можновладців... Коли вони за що-небудь, нарешті, після довгих сумнівів вирішують взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, український державний, політичний і громадський діяч, останній гетьман України

У США оприлюднили доповідь за підсумками розслідування генпрокурора Мюллера

19 квітня, 2019 - 09:23
Фото: Reuters

Генпрокурор США Вільям Барр і його заступник Рід Розенстайн провели в четвер під час прес-конференції перед оприлюдненням доповіді спецпрокурора Роберта Мюллера за підсумками розслідування, присвяченого російському втручанню в президентські вибори 2016 року.

Ніхто з команди Мюллера в брифінгу участі не брав, пише Голос Америки.

У своєму виступі генпрокурор Барр підкреслив значення транспарентності в процесі представлення результатів розслідування. Він також висловив подяку заступнику голови Мін’юсту Роду Розенстайну і спецпрокурори Роберту Мюллеру.

Представляючи доповідь спецпрокурора Роберта Мюллера за підсумками розслідування “російського справи”, Барр констатував, що російські агенти втручалися у вибори американського президента в 2016 році, проте уточнив, що ці люди не були пов’язані ні з президентом США Дональдом Трампом, ні з його штабом.

Генпрокурор заявив, що Мюллер не виявив свідоцтва того, що хто-небудь, пов’язаний з передвиборчим штабом Трампа, вступав у змову з російським урядом або російським Агентством інтернет-досліджень або координував з ними свої дії.

Близько 11 години ранку доповідь спецпрокурора була направлена до Конгресу.

Генпрокурор заявив, що він і Рід Розенстайн незгодні з деякими висновками Мюллера з приводу перешкоджання правосуддю.

Він зазначив, що доповідь Мюллера підтверджує той факт, що російський уряд прагнув втрутитися у вибори 2016 року.

Генпрокурор підкреслив, що спецпрокурор не знайшов свідоцтв того, що хто-небудь з громадян США вступив у змову з російським урядом або координував свої дії з Москвою.

Барр заявив, що Мюллер не виявив, що хто-небудь незаконно розповсюджував електронні листи, які є надбанням громадськості в результаті злому комп’ютерних систем.

Як зазначив генпрокурор, доповідь Мюллера повідомляє про десяток епізодів, до яких має відношення Трамп, та розглядає питання, чи можна кваліфікувати їх як перешкоджання правосуддю.

За словами Барра, він розглянув деталі, що містяться у доповіді спецпрокурора, які стосуються дій Трампа та визначають, чи мало місце перешкоджання правосуддю.

Генпрокурор зазначив, що президент Трамп був засмучений і розгніваний розслідуванням, вважаючи, що воно викликане незаконними витоками інформації.

Барр констатував, що Білий дім в повному обсязі співпрацював з розслідуванням, яке проходила під керівництвом Мюллера.

Глава Мін’юсту заявив, що купюри в доповіді Мюллера зроблені здебільшого для того, щоб не пошкодити вирішення питань, розгляд яких поки не завершено.

Він також підкреслив, що ніхто за межами Мін’юсту не чинив допомоги у редагуванні доповіді.

Барр повідомив, що можливість ознайомитися з відредагованим текстом доповіді до його публікації була надана особовому юристу президента.

Генпрокурор заявив, що текст доповіді з меншими купюрами буде надано для ознайомлення групі конгресменів, що представляють обидві партії.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ