Це ж велика дурість — хотіти говорити, а не хотіти бути зрозумілим.
Феофан (Єлеазар) Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

В Україну з Гренландії після операції "Північний сокіл" повернувся екіпаж Повітряних Сил ЗСУ

19 квітня, 2019 - 11:47
Фото: Facebook

Вчора, 18 квітня, з Гренландії до України повернувся екіпаж транспортної авіації Повітряних Сил ЗС України, який брав участь у спільній українсько-данській операції “Північний сокіл — 2019”.

Про це повідомляє прес-центр Командування Повітряних Сил ЗСУ на сторінці у Facebook.

“Операція відбувається одинадцятий рік поспіль. Головне її завдання — доставка пального на данську полярну станцію „Норд“ літаком Іл-76МД. Цього року групу українських авіаторів очолював старший інспектор-льотчик управління авіації Командування Повітряних Сил полковник Сергій Артеменко. Вже вкотре, екіпажі бригади транспортної авіації з Мелітополя продемонстрували високий професіоналізм під час здійснення польотів у складних кліматичних умовах Крайньої Півночі”, — йдеться у повідомленні.

Відмічається, що за місяць військові льотчики провели в полярному небі понад 100 годин і було здійснено 44 рейси з авіабази ВПС США “Туле” до данської полярної станції “Норд” та у зворотному напрямку. При цьому, перевезено понад 600 тонн пального та майже 20 тонн іншого вантажу.

"Майже щодня ми виконували по два рейси. Умови польоту і підготовки до нього сильно відрізняються від українських. Тут майже завжди обмежена видимість, швидко змінюються метеорологічні умови, обмежена й кількість навігаційних засобів. За умов наднизьких температур повітря не менш складне й обслуговування авіаційної техніки. Усе це вимагає від екіпажу неймовірних зусиль, досвіду та навичок, — зазначив керівник операції полковник Сергій Артеменко.

Артеменко додав, що цього року 5 представників наземної служби та 4 військовослужбовці льотного складу до виконання завдання у Гренландії залучались вперше.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ