Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

Консультативна місія ЄС завершила тренінги з доброчесності для СБУ

19 травня, 2019 - 11:24
Фото: euam-ukraine.eu

Консультативна місія ЄС в Україні (КМЕС) спільно зі Службою безпеки України (СБУ) завершила річну програму тренінгів з доброчесності для понад 100 співробітників СБУ.

Про це повідомила прес-служба Консультативної місії ЄС в Україні на сторінці у Facebook.

"Тренінги були спрямовані на те, щоб зробити добропорядність частиною діяльності і навчальної програми СБУ з метою протидії корупції в організації. Зі свого боку, на церемонії, яка сьогодні відбулась у Києві, заступник голови КМЕС Фредрік Весслау і заступник голови СБУ Вадим Поярков представили новий Кодекс поведінки СБУ", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, протягом 12 місяців у рамках пропаганди принципів доброчесності в СБУ, експерти КМЕС і інструктори Академії і відділу кадрів СБУ провели тренінги в 7 містах України, участь в яких взяли 130 керівників середньої ланки СБУ. Одним з результатів проекту є те, що вже цього року в навчальну програму Академії СБУ включено 90-годинний курс лекцій та семінарів, присвячених питанням чесноти. Крім того, такий курс є частиною програми підвищення кваліфікації співробітників СБУ.

"КМЕС докладає багато зусиль, закликаючи до реформи СБУ, яка, на нашу думку, є важливою складовою реформи сектора громадянської безпеки в цілому, - заявив Весслау.

За його словами, сучасна європейська служба безпеки повинна захищати права людини і громадян.

Також КМЕС тісно співпрацює з США і НАТО на підтримку реальної реформи СБУ і парламентського нагляду за правоохоронними відомствами. Метою цієї реформи є перетворення організації в сучасне ефективне відомство з чітко визначеними повноваженнями.

Зазначається, що СБУ має бути деполітизованим і демілітаризованим органом, котрий працює під наглядом парламенту в межах чітко визначених повноважень, які обмежуються контррозвідкою, протидією тероризму і захистом державної таємниці. Крім того виключити з функцій СБУ організовану злочинність, економічні злочини і боротьбу з корупцією або контрабандою.

"Дозвольте висловити подяку співробітникам СБУ за ті прекрасні відносини, які сформувалися між нашими організаціями, і привітати із введенням нового механізму чесноти. Ми продовжимо підтримувати реформу СБУ. Модернізована СБУ користуватиметься великою довірою, що сприятиме поглибленню співпраці з нашими партнерами спільноти євроатлантичної безпеки і розвідки. Реформи потрібні для того, щоб наблизити Україну до ЄС і НАТО", зазначив заступник голови КМЕС.

Також повідомляється, що КМЕС продовжить роботу над новим законопроектом про СБУ, а по завершенні допоможе спецслужбі розробити план заходів і чітку дорожню карту щодо розмежування повноважень, впровадження ефективного механізму нагляду і відповідної демілітаризації.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ