Од нині воєдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини Єдиної України... Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України.
З тексту Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки

Українська кіберполіція викрила хакера, який виставив на продаж 773 млн e-mail-адрес і 21 млн унікальних паролів

19 травня, 2020 - 18:24
Фото з відкритих джерел

Співробітники кіберполіції в Івано-Франківській області спільно зі слідчими поліції та Службою безпеки України, під процесуальним керівництвом Тисменицької прокуратури викрили відомого на спеціалізованих сайтах і форумах хакера, котрий діяв під ніком Saniх.

"Найбільший за всю історію масив викрадених даних" - так міжнародні медіа оцінили "роботу" хакера під ніком Saniх. На початку 2019 року він привернув увагу всього світу, виклавши на одному з форумів оголошення про продаж бази з 773 млн адрес електронної пошти та 21 млн унікальних паролів", - зазначає СБУ на своїй сторінці у Facebook.

За інформацією правоохоронців, ця база даних "важила" 87 ГБ, при цьому таких баз у хакера було як мінімум сім, до них входили, зокрема, персональні дані жителів Євросоюзу та Північної Америки.

Хакером виявився житель Івано-Франківська, наразі зловмисникові готується повідомлення про підозру за двома статтями Кримінального кодексу, повідомила СБУ.

"Фігурант продавав бази даних з логінами й паролями до електронних поштових скриньок на спеціалізованих форумах. Загалом під час обшуку в хакера виявлено 3 терабайти викрадених і зламаних паролів", - зазначається в повідомленні на сайті Кіберполіції.

Під час досудового розслідування було зафіксовано факт продажу баз даних з логінами та паролями до електронних поштових скриньок, пін-кодами до банківських карток, електронних гаманців криптовалют, рахунків PayPal, а також із відомостями про комп'ютери, зламані для їх подальшого використання у бот-сетях або для організації DDoS-атак.

Правоохоронці провели обшуки за місцем роботи та проживання хакера. За результатами вилучено комп'ютерну техніку, телефони, магнітні носії інформації, 187 тис. грн і понад $5 тис.

Триває досудове розслідування, вирішується питання про оголошення хакеру про підозру - йому загрожує до шести років ув'язнення.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ