Нащо слова? Ми діло несемо.
Олег Ольжич, український поет, археолог і політичний діяч

Міська влада Львова обіцяє звертатися у правоохоронні органи щодо бездіяльності вищих посадових осіб

19 червня, 2017 - 13:29
Фото ГІ «Варта-1»

Станом на сьогодні у Львові –  понад 8,5 тис тонн твердих побутових відходів, які нема куди вивезти, бо Львову заблокували доступ до полігонів ТПВ на всій території України.

Ситуація у місті критична, бо сміття з кожним днем додається – на 200 тонн.  Також збільшується термін невивезення з майданчиків вже геть гнилого, розплавленого під пекучим сонцем і смердючого непотребу.

Через погіршення ситуації з утилізацією твердих побутових відходів сьогодні у Львівській міській раді відбулося друге поспіль позапланове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Як зазначив керівник управління охорони здоров'я ЛМР Володимир Зуб, ситуація зі сміттям у Львові ставить під загрозу здоров’я населення, позаяк може спричинити спалах украй небезпечних інфекційних захворювань. Відтак комісія доручила управлінню Держспоживслужби провести повторний аналіз сміттєвих майданчиків та заміряти  показники повітря. Нагадаємо, що кілька днів тому спеціалісти Держпродспоживслужби області, міста і ДУ «Львівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» при обстеженні окремих переповнених контейнерних майданчиків ТПВ виявили перевищення гранично допустимого рівня у повітрі забруднювальних речовин (аміаку та сірководню), також – бактеріально-забруднений ґрунт та велику кількість личинок і лялечок синатропних мух, що свідчить про їх масове розплодження, і це – дуже велика небезпека і для здоров'я людей, і для здоров'я домашніх тварин.

Отже, під час сьогоднішнього засідання комісії з питань техніко-економічної безпеки та надзвичайних ситуацій його учасники прийняли вдруге упродовж тижня рішення звернутися до голови ЛОДА, Секретаря РНБО, уряду, Голови ВРУ та Президента України, а також скерувати листи усім депутатам ВР та керівникам дипломатичних установ. 6 днів тому відповідні звернення вже були скеровані вище переліченим урядникам вищого ешелону влади, однак жодної офіційної відповіді місто досі не отримало. Тому, зазначив Львівський міський голова Андрій Садовий, у разі і цього разу неотримання відповідей, міська рада звертатиметься у правоохоронні органи щодо бездіяльності відповідних посадових осіб.

Тим часом, за словами начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР Віктора Іваніцького, усі матеріали попередніх засідань комісій вилучила поліція, а членів міської комісії з питань ТЕБ і НС викликають на допити.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...