Все можна виправдати високою метою — та тільки не порожнечу душі.
Павло Тичина, український поет, перекладач, публіцист, політичний і громадський діяч

ЦВК скасувала реєстрацію кандидата з 9 паспортами та кримінальним минулим

19 липня, 2019 - 22:27
Фото УНІАН

ЦВК скасувала реєстрацію кандидата в народні депутати України Дмитра Торнера.

Про це Укрінформу повідомили у відділі взаємодії зі ЗМІ Секретаріату ЦВК.

“ЦВК скасувала реєстрацію кандидата в народні депутати України Торнера”, - йдеться у повідомленні.

У Комісії нагадали, що постановою ЦВК від 20 червня № 1103 було зареєстровано кандидатів у нардепи, включених до виборчого списку політпартії "Опозиційна платформа — за життя", в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, зокрема Торнера, 28 серпня 1980 року народження, включеного до виборчого списку під № 44.

“12 липня 2019 року компетентними органами Комісію було повідомлено про можливе незаконне оформлення кандидатом у народні депутати України Торнером Д.Г. низки паспортних документів, що може свідчити про його незаконне перебування у громадянстві України”, - додали у ЦВК.

Так, на листи ЦВК від 17 липня 2019 року та від 18 липня 2019 року щодо підстав документування паспортами громадянина України та наявності підстав набуття громадянства України Торнером (Мальченком, Грозним) Дмітрієм (Дмитром) Григоровичем надійшла відповідь ДМС України, в якій було зазначено, що за результатами службових перевірок підстав оформлення низки паспортів громадянина України ці документи визнано такими, які оформлені з порушенням вимог законодавства та відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України є недійсними і підлягають вилученню та знищенню.

“Із заявою про набуття громадянства України в установленому порядку Торнер (Мальченко, Грозний) Дмітрій Григорович до Державної міграційної служби України не звертався”, - уточнили у ЦВК.

У свою чергу, як зазначають у Комісії, на запити ЦВК від 18 липня щодо надання відомостей про документування паспортом громадянина України для виїзду за кордон кандидата в нардепи Торнера, а також щодо наявності у нього громадянства України ДМСУ повідомила, що, за наявними даними ЄІАС управління міграційними процесами Державної міграційної служби України, Торнер був документований відповідними паспортами громадянина України для виїзду за кордон, які станом на сьогодні є недійсними.

Зокрема, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, виданий 7 червня 2019 року, згідно з висновком службової перевірки визнано недійсним і таким, що підлягає вилученню.

У ЦВК відмічають, що також ДМС України зазначила, що за наявними обліками територіальних органів ДМС України Торнер з питань набуття громадянства України в установленому порядку не звертався, підстав вважати його громадянином України немає.

“Указане свідчить, що Торнер Д.Г. не є громадянином України, а отже, ним не дотримано вимог, установлених частиною другою статті 76 Конституції України, частиною першою статті 9 виборчого закону. Враховуючи викладене, Комісія скасувала реєстрацію кандидата в народні депутати України Торнера Д.Г., включеного до виборчого списку Політичної партії "Опозиційна платформа — За життя" під № 44, у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, виключивши його із зазначеного виборчого списку”, - уточнюється у повідомленні.

Раніше силовики попросили ЦВК зняти з виборів кандидата з 9 паспортами.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ