Для держави корисно, щоб знатні люди були гідними своїх предків.
Цицерон, давньоримський політичний діяч, видатний оратор, філософ і літератор

Землю ПЦУ в окупованому Сімферополі віддали іншій церкві

19 серпня, 2019 - 18:05
Архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України Климент / Фото Радіо Свобода

Окупаційна влада Криму віддала Римо-Католицькій церкві землю в Сімферополі, виділену для кафедрального собору Кримської єпархії Православної церкви України.

Про це Климент заявив проєкту Крим.Реалії 19 серпня.

За його словами, землю під будівництво ПЦУ виділили ще до анексії Криму.

«2012−2013 рік: рішенням сімферопольської міської ради нам було виділено земельну ділянку біля української гімназії по вулиці Київська в 0,5 гектари. Потім почався рух, щоб нам цю землю не давати, тому що фірма „Моноліт“ зацікавилася цією ділянкою. На другому етапі вирішили, що ми відсунемося вглиб поля. Є державний акт про те, що ця земля перебуває в користуванні, в управлінні кримської єпархії», — розповів Климент.

Після російськой анексії Климент намагався переформити цю землю за російським законодавством, але цього так і не вдалося зробити. Пізніше на цю землю почали претендувати у Римо-Католицькій церкві.

«Римо-Католицька громада, яка була зареєстрована при Україні, шукала земельну ділянку. І їм її не давали. Потім в 2014 році з Санкт-Петербургу приїздить громадянин Росії, ксьондз католицький. Він починає активно шукати землю під своє управління єпархії. Він знав, що ця земля належить православним. Їм були запропоновані три земельні ділянки. Вони зупинилися на цій земельній ділянці, яка раніше була виділена кримській єпархії під православний кафедральний собор. Римські католики зносять православного хреста і починають роботи з будівництва», — стверджує архієпископ Климент.

Він додав, що намагався дізнатися в російської влади Криму, однак відповіді не отримав.

«На мої запити до Аксьонова (Сергій Аксьонов, так званий „глава“ Криму — Ред.) повідомили, що міністерство майнових та земельних відносин Криму не знає, кому належить ця земля, і вона належить місту. А місто дало відповідь, що вони не скажуть, кому саме вони віддали земельну ділянку, тому що це суперечить російському законодавству. А я маю довести що ця земельна ділянка належить мені», — каже голова єпархії.

Редакція Крим. Реалії звернулася по коментар до РКЦ в Криму, де отець Даниїл підтвердив, що вони дійсно планують будівництво на Київській вулиці.

«Наразі будівництво навіть не починалося. Земля міська, у нас там лише оренда. Ми плануємо побудувати кафедральний собор. Земля була отримала звичайною процедурою виділення землі релігійним організаціям. Ми отримали її ще давно», — сказав отець Даниїл, додавши, що не знає точно, яка ділянка належала Православній церкві України.

Українська церква піддається систематичним переслідуванням в окупованому РФ Криму.

28 січня 2019 року окупаційна влада постановила вилучити з власності ПЦУ приміщення кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги. Це єдиний храм ПЦУ у Сімферополі.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ