У тебе є вороги? Добре. Значить, у своєму житті ти щось колись відстоював
Вінстон Черчілль, британський політик та державний діяч, письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури

Гончарук: Ринок землі відкриють із 1 жовтня 2020 року

19 вересня, 2019 - 12:16
Фото: president.gov.ua

Ринок землі в Україні відкриють з 1 жовтня 2020 року.

Про це заявив у четвер у Києві Прем'єр-міністр Олексій Гончарук під час виступу на конференції щодо реформи управління земельними відносинами "Земля як фактор розвитку українського села", повідомляє Укрінформ.

"Зараз та модель, яку ми пропонуємо, передбачає відкриття ринку з 1 жовтня наступного року", - сказав Гончарук.

Він зазначив, що ринок землі буде відкриватися поступово, оскільки так радять фахівці.

"Ми відриваємо ринок землі не одразу. Ми думали зробити це з 1 липня наступного року. Проте потім проконсультувалася і вирішили, що робити це влітку не дуже добра ідея", - пояснив глава уряду.

Прем'єр-міністр запевнив, що українські орендарі матимуть першочергове право купити землю.

"Звичайно, ми гарантуватимемо права тих, хто зараз орендує земельну ділянку, купити в першу чергу. Це абсолютно необхідно. Ми дуже не хочемо, щоб ті, хто зараз обробляє землю, втратили можливість обробляти її надалі", - сказав Гончарук.

За його словами, цей ринок має бути зручним не для спекулянтів, а для тих, хто реально робить на землі.

Прем'єр-міністр зазначив, що на прозорих торгах можна буде придбати як державну, так і комунальну землю, але головна умова - земля має належати українським громадянам та українським компаніям.

Водночас він зазначив, що нині на українській землі працюють іноземні компанії. "І я зараз не бачу підстав виганяти іноземного інвестора", - додав глава уряду.

Раніше в четвер Президент Володимир Зеленський заявив, що у пропонованій моделі земельного ринку передбачається, що право на купівлю і продаж землі матимуть тільки українці та українські компанії.

Водночас він зазначив, що нині на українській землі працюють іноземні компанії. "І я зараз не бачу підстав виганяти іноземного інвестора", - додав глава уряду.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ