Коли ти не станеш об'єднано в обороні своєї Вітчизни, то плакатимеш у московській неволі, як колись Ізраїль на ріках Вавилонських.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, творець і перший митрополит Київський і всієї України УАПЦ

Баку та Єреван звинуватили один одного в порушенні нового перемир’я

19 жовтня, 2020 - 19:40
Фото Reuters

Нова угода про припинення вогню в Нагірному Карабасі перебуває під загрозою після того, як Азербайджан та етнічні вірменські сили обмінялися звинуваченнями в поновленні обстрілів.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Рада безпеки ООН має провести закриті консультації щодо ситуації в Нагірному Карабасі та навколо нього 19 жовтня. Раніше генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш закликав обидві сторони поважати перемир’я та засудив напади на мирне населення.

Перемир’я, оголошене 17 жовтня, є другою спробою встановити режим припинення вогню відтоді, як 27 вересня в регіоні поновилися масштабні бойові. Угода, укладена за посередництва Росії тижнем раніше, не змогла зупинити найбільшу з 1990-х років ескалацію бойових дій.

19 жовтня чиновники в Нагірному Карабасі заявили, що азербайджанські сили обстрілюють позиції вірменських сил у північних і південних районах лінії фронту.

Міністерство оборони Азербайджану заявило, що вірменські сили обстрілювали азербайджанські позиції в районах Горанбой, Тертер та Агдам упродовж ночі, а район Акджабеда обстрілювався вранці 19 жовтня.

Президент Азербайджану Ільгам Алієв заявив, що сили його країни взяли під контроль 13 селищ у регіоні Джабраїл, розташованому поблизу іранського кордону.

18 жовтня голова європейської дипломатії Жозеп Боррель зателефонував міністрам закордонних справ Вірменії та Азербайджану, щоб засудити продовження бойових дій і закликати їх дотримуватися режиму припинення вогню.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ