...Всі були готові на жертви, знали, що не сьогодні-завтра їх знищать, але їх турбувало передовсім: чи знатиме світ про це, чи світ щось скаже?.. І друга проблема — ще більш духовна: чи буде кому помолитися за всіх, хто загинув?
Олександр Биковець, священник

Іран готовий забезпечити однаковий розмір компенсації родичам всіх жертв катастрофи МАУ, - Єнін

19 жовтня, 2020 - 19:00
Фото Reuters

Заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін і міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф під час зустрічі обговорили переговорний процес щодо збиття Боїнга PS752 в Ірані у січні 2020 року.

Про це інформує пресслужба МЗС.

"19 жовтня заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін зустрівся в Тегерані з міністром закордонних справ Ірану Мохаммадом Джавадом Заріфом. Під час зустрічі сторони обговорили переговорний процес щодо збиття Боїнга PS752 в Ірані у січні 2020 року", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, заступник міністра зазначив, що у МЗС вітають рішення Ірану взяти на себе всю відповідальність за збиття українського літака.«Вітаємо рішення Ірану взяти на себе всю відповідальність за збиття українського літака, а також готовність забезпечити однаковий розмір компенсації родичам усіх жертв незалежно від їхнього громадянства», - уточнив Єнін.

Заступник глави українського МЗС також підкреслив необхідність неупередженого та об'єктивного розслідування обставин авіакатастрофи та закликав іранську сторону забезпечити доступ до всіх відповідних матеріалів.

«Прогрес у переговорному процесі щодо українського літака сприятиме нормалізації співробітництва з Іраном в усіх сферах», - наголосив Єнін.

Також український дипломат детально поінформував Заріфа про наслідки триваючої російської агресії проти нашої країни, зокрема - мілітаризацію в Азово-Чорноморському регіоні та утиски російської окупаційної адміністрації проти жителів тимчасово окупованого Криму.

Зі свого боку глава МЗС Ірану підтвердив підтримку територіальної цілісності України та непорушності її кордонів. Зокрема, іранський співрозмовник запевнив, що жодна третя країна не впливатиме на політику Ірану щодо України.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ