Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Німеччина на боці України у подоланні нею всіх актуальних викликів, - Маас

19 листопада, 2019 - 19:11
Фото: Reuters

"Німеччина на боці України у подоланні нею всіх актуальних викликів",- заявив Федеральний Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас під час переговорів з Міністром закордонних справ України Вадимом Пристайком. 

За словами німецького Міністра, йдеться як про відновлення територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах, так й реалізації системних реформ, передає прес-служба МЗС на офіційному сайті

Міністр Вадим Пристайко подякував німецькій стороні за зусилля дипломатичного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту та відзначив важливість координації з партнерами позицій напередодні Нормандського саміту. Німецька сторона позитивно відзначила кроки України з виконання зобов’язань у рамках Мінських домовленостей і підкреслила, що відповідні кроки мають бути здійснені й Росією.

При обговоренні теми європейської енергетичної безпеки Гайко Маас запевнив у тому, що ФРН у повному обсязі імплементує положення відповідної газової директиви ЄС. Крім того, німецький міністр підкреслив, що ФРН підтримує позицію щодо подальшого збереження за Україною ролі транзитної держави у постачаннях газу до Європи.

Крім того, Федеральний міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас закликав Росію виконати свої зобов’язання в рамках Мінських домовленостей задля досягнення миру на сході України, передає Укрінформ.

"На Донбасі за час війни загинуло понад 13 тисяч людей. Ми маємо закінчити це. Надто довго це є реальністю в Україні. Ми маємо гарну нагоду, можливо, найкращу за довгий час, у цьому сенсі щось змінити... Важливі кроки зроблені, у Станиці Луганській, Золотому і Петрівському відведено війська, будується міст... Люди повинні мати більше точок перетину лінії зіткнення, більшу безпеку, щоб відбудувати важливу інфраструктуру. З нашого погляду, зараз черга за Росією", - сказав Маас.

У цьому сенсі він зауважив, що досягнуті на перемовинах домовленості мають вимірюватися результатами і діями.

За словами Мааса, питання закону про особливий статус ОРДЛО, підготовки місцевих виборів і злочинів, які були скоєні за роки війни на непідконтрольній Україні території Донбасу - лише частина з тих великих питань, які потребують вирішення.

"Тому Німеччина разом з Францією буде продовжувати робити свій внесок задля того, щоб, врешті-решт, мир прийшов на схід України. Ми це робимо не як нейтральні посередники, ми обстоюємо інтереси Європи і принципи європейського мирного порядку, і тому ми стоїмо і за територіальну цілісність України", - наголосив Маас.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ