Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

Дональд Туск став почесним доктором львівського університету

20 лютого, 2019 - 15:24
Фото з архіву "Дня"

Під час візиту голови Європейської ради Дональда Туска до Львова, йому вручили диплом почесного доктора (Doctor Honoris Causa) Львівського національного університету ім. Івана Франка. Цей диплом наділяє колишнього прем’єр-міністра Польщі правами професора та члена Вченої ради.

До актового залу університету, де пройшло урочисте засідання Вченої ради, Туск зайшов у чорній професорській мантії. Відкриття засідання відбулося під виконання двох гімнів – України та Європейського Союзу. Після чого ректор університету Володимир Мельник вручив диплом почесного доктора голові Європейської ради.

«Свої слова я сьогодні звертаю до українців і поляків, моє послання має потрапити до вух і сердець моїх спільних друзів. 21 листопада 1932 року професор вашого університету Казимир Твардовський виголосив саме на цьому місці промову про парадокс пов’язаний з тим, що Doctor Honoris Causa отримують вчені, артисти та представники військової справи. Твардовський не міг знати, що в 21 столітті так важко буде відрізнити комедіантів від політиків і що з’являться в цілому світі демагоги, які почуваються комфортно в цих двох ролях. Доктор – той, хто вчить, хто може бути корисним. Я є вчителем історії, але з досвіду знаю, що життя дає набагато цікавіші уроки, ніж вчителі. Наші міста Львів і Гданськ дали нам уроки солідарності і поєднання. Солідарність та підтримка – сильніша від озброєної до зубів імперії. Це принцип єдиний для всіх, він єднає людей. Як сказав Ян Павло ІІ, в Гданську, солідарність - це завжди один в іншому, а не один проти іншого. Це найкращий антидот на роз’єднання, і реальна альтернатива для політики «за власні інтереси». Політики, які визнають політику сили відкидають солідарність. Але солідарність можна полюбити, тому що любов сильніша від старху»,-  сказав у своїй інавгураційній промові Дональд Туск.

Після урочистостей він пішов спілкуватися із львівською поетесою Галиною Крук. Саме її вірш присвячений смертям на Майдані він учора цитував українською під час засідання Верховної Ради. Дональд Туск подарував поетесі букет квітів, а вона йому свою збірку творів.

Павло Паламарчук, "День", фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ