У державців немає місця для філософії.
Томас Мор, англійський письменник, філософ, державний діяч, лорд-канцлер, Святий Римо-католицької церкви

У Львові відбулася акція «100 кроків до неба»

20 лютого, 2019 - 12:42

Захід, приурочений до Дня пам'яті героїв Небесної сотні, пройшов на вулиці Героїв Майдану, що у середмісті Львова. Розпочався раненько – о 8.30. Тривав недовго – з півгодини. Учасники акції, а це близько півсотні людей, котрі перейшли Майдан, також – громадські активісти, ставили собі за мету нагадати львів’янам, шо їхали чи йшли вулицею Героїв Майдану (а транспортний і пішохідний рух цією дорогою – доволі насичений), які страшні події пережила Україна 5 років тому, у лютому 2014-го, і якою була ціна перемоги Революції Гідності.

Було запалено 108 свічок – відповідно до числа загиблих на Майдані. Також активісти тримали портрети героїв-львів'ян, і це Юрій Вербицький, Роман Сеник, Анатолій Жаловага, Богдан Вайда, Роман Варениця, Андрій Дигдалович, Володимир  Жеребний, Андрій Корчак, Ігор Костенко, Віталій Коцюба, Микола Паньків, Богдан Сольчаник, Роман Точин, Іван Бльок, Олег Ушневич, Йосип Шилінг, Володимир Топій, Володимир Бойків, Роман Гурик, Богдан Ільків, Дмитро Чернявський.

За словами організатора акції – архітектора, учасника Майдану й волонтера Івана Щурка, вулиця Героїв Майдану візуально й емоційно дуже подібна до вулиці Інститутської, де розстрілювали майданівців. «Очевидно, що не всі можуть поїхати на поминальні заходи до Києва, – говорить Іван Щурко. – Тому хочемо тут, у Львові, все це відчути і вшанувати чин полеглих – через свічки, портрети...»

На думку Івана Щурка, справа, розпочата на Майдані, повільно, але рухається вперед – у напрямку, про який мріяли герої Небесної сотні: «Ця жертва не була марною. Внутрішні зміни в Україні відбуваються. Їх недостатньо, щоби держава одномоментно стала такою, за яку боролися наші попередники та полеглі на Майдані, і про яку мріємо ми. Але зміни є!».

Акцію на вулиці Героїв Майдану «100 кроків до неба» організувала Українська галицька партія, але захід перебігав без жодних партійних прапорів та гасел.

Сьогодні, 20 лютого, у всіх храмах Львова відбуваються поминальні панахиди за полеглими на Майдані. На адмінбудинках вивішені прапори із траурними стрічками.

Вічная пам'ять Героям!

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.

Фото «Дню» надала Анна ГЕРИЧ.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День