Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Посольство України обіцяє підтримувати контакт з дівчиною, яка відмовилась евакуюватись без свого собаки

20 лютого, 2020 - 22:56
Фото з соціальних мереж

Посольство України в КНР пояснило ситуацію, що трапилась з дівчиною, якій відмовили в евакуації з Уханю із своєю собакою.

Про це повідомляє пресслужба посольства.

"Посольство кілька разів зверталося до держорганів Китаю та просило надати Анастасії можливість вилетіти з Уханя разом із її собакою. Однак, у зв’язку з безпрецедентними карантинними заходами, китайська влада не надала згоди на евакуацію домашньої тварини пані Анастасії. Підстава - відсутність в Анастасії повного пакету необхідних документів для вивезення собаки за кордон", - йдеться в повідомленні.

Не дивлячись на це, посольство звернулося до китайської влади, зокрема, Уряду провінції Хубей, з проханням надати дозвіл на вивезення собаки за наявними на той час документами. Однак дозвіл отримати не вдалося.

"Важливо розуміти, що порядок ввезення та вивозу домашніх тварин з території Китайської Народної Республіки є виключною прерогативою компетентних органів цієї країни. Представниками китайських ветеринарних служб забезпечується жорсткий контроль наявності у власників тварин відповідного пакету документів, зокрема, що стосується паспорта міжнародного зразка, а також календаря вакцин. Відсутність належно оформлених документів щодо вакцинації домашніх тварин є підставою для контролюючих органів КНР для відмови у їх вивезенні, оскільки такі улюбленці можуть бути носіями інфекційних захворювань або носіями небезпечних для людини вірусів", - йдеться у повідомленні.

За таких обставин посольство запропонувало Анастасії перелік готелів для тварин в Ухані, де вона могла би тимчасово залишити свого собаку, допоки ситуація з коронавірусом в місті не стане безпечною.

"Пані Зінченко відмовилася – повідомила, що планує домовитись з однією з ветеринарних клінік про виготовлення необхідних документів. І дійсно, 17 лютого Анастасія надала Сертифікат здоров’я тварин від 17 лютого ц.р., виданий Інспекцією ввезення-вивезення та карантину КНР у м. Гуанчжоу. Нагадаємо, що Гуанчжоу – це місто, яке знаходиться на відстані маже 1000 км від Уханя, у той час як виліт Анастасії мав відбутися саме з м. Ухань. Крім того, в документі зазначено, що тварина прибуває "з незараженої території", - йдеться у повідомленні.

Посольством було цього ж дня надіслано запит компетентним китайським органам на дозвіл на евакуацію громадян, у якому окремо ще раз висловлено прохання розглянути можливість переміщення собаки А. Зінченко через державний кордон КНР з урахуванням оновленого пакету документів.

"І цього разу отримати дозвіл на вивезення домашньої тварини, попри численні телефонні розмови з представниками ветеринарних служб і прохання зробити виняток, нам не вдалося. При цьому дозвіл на евакуацію самої пані Зінченко було отримано", - йдеться у повідомленні.

Посольство зазначило, що повторно запропонували нашій співвітчизниці евакуюватися самій, а щодо собаки ще раз звернулися до китайської сторони з проханням надати дозвіл на її вивезення як виняток. Але дозволу нам так і не надали. Тоді Анастасія остаточно відмовилася проходити евакуацію без свого собаки.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Еспресо

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ