Складно підвести людину до розуміння якогось явища, коли її платня залежить від нерозуміння цього явища.
Ептон Білл Сінклер, американський письменник, журналіст

Проти сільського голови, який вимагав від військових перенести блокпост, вікрито кримінальне провадження

20 березня, 2014 - 13:06

Крім того за повідомленням прес-служби прокуратури Херсонської області, прокуратурою Генічеського району відкрито кримінальне провадження відносно Стрілківського сільського голови за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.367 Кримінального кодексу України (службова недбалість). Встановлено, що посадовець підписав явно незаконне рішення Стрілківської сільської ради, згідно з яким визнано помилковим розташування підрозділів Прикордонних та Збройних сил України на території села та ініційовано їх передислокацію за межі населеного пункту. Зазначене рішення створює перешкоди для виконання військами України своїх функцій, а також підриває авторитет органу місцевого самоврядування. Досудове розслідування триває.Також прокуратурою області доручено Управлінню Служби безпеки України в Херсонській області негайно провести ретельну перевірку за вказаними фактами з наданням відповідної правової оцінки.

Крім того, прокуратурою Генічеського району заявлено позовну заяву до Херсонського окружного адміністративного суду про визнання незаконним  та скасування рішення Стрілківської сільської ради №759 від 19.03.2014 у зв’язку з тим, що приймаючи зазначене рішення, орган місцевого самоврядування вийшов за межі наданих законом повноважень та вчинив дії, які суперечать Конституції України.

Також учора в Генічеську відбулася позачергова виїзна сесія сільської ради Стрілкового. Активісти доставили депутатів зі Стрілкового на автобусах (були присутні 15 із 18 депутатів). Також на сесії були присутні близько ста мешканців села і генічан. Сільський голова спробував пояснити, що його пропозиція щодо перенесення блокпосту була покликана виключно бажанням убезпечити населення від можливого конфлікту. Про приєднання до Криму і сепаратистських настроїв не було, зазначав голова. Але присутні мешканці не вірили Олександру Пономарьову, викрикували з місця, що він і депутати - зрадники. Люди вимагали відставки сільського голови, скандували "Ганьба" і погрожували "винести" його з сільради, якщо він і далі дестабілізуватиме ситуацію в селі. У підсумку Олександр Пономарьов поставив питання про відміну ранкового рішення сільради "Про розміщення прикордонного блокпосту на території Стрілківської сільської ради". Рішення було прийнято одноголосно.

Іван Антипенко, «День», Херсон

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ