Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

"Жовті жилети": Макрон заявив про розгортання французьких військ заради безпеки

20 березня, 2019 - 18:48
Фото: Reuters

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що військові будуть підняті по всій країні для гарантій безпеки під час протестів "жовтих жилетів", запланованих на ці вихідні.

Про це повідомляє AP.

Військові охоронятимуть урядові будівлі та інші об'єкти, щоб дати можливість поліцейським силам зосередитися на збереженні громадського порядку.

Близько 7 тис. солдатів, озброєних автоматичною зброєю, вже розгорнуті по всій країні в рамках операції Sentinel, створеної для захисту чутливих місць після смертельних атак у Франції 2015 року.

Нагадаємо, що у Франції масові акції почалися через різке підвищення цін на паливо. Пізніше протестувати вийшли французькі школярі та студенти.

Невдоволення не вщухло навіть після того, як французький уряд погодився скасувати підвищення цін на паливо і заморозити ціни на газ і електрику на 2019 рік - тоді французи стали виступати за підвищення зарплат та пенсій, зниження податків й навіть встановлення більш м'яких вимог для вступу в університети.

Протести "жовтих жилетів" пройшли не тільки у Франції. До них приєдналися жителі деяких міст Португалії, а також Брюсселя.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ