Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Другий рейс українців з Лівану готується до повернення в Україну

20 березня, 2020 - 17:45
Фото: BravoAirways

Посольство України в Лівані вже допомогло повернутися у понеділок, 16 березня, 74 громадянам України на Батьківщину. Наразі у взаємодії з авіакомпанією BravoAirways готується другий рейс для повернення. Це орієнтовно 30 українців, яких у вівторок, 24 березня, планують відправити в Україну.

«Повернення українців додому – сьогодні це основний пріоритет Міністерства закордонних справ України. Посли зараз розробляють маршрути, організовують хаби, куди можна збирати громадян. Наші консули активно працюють над оформленням документів, довідок, паспортів, усього необхідного для того, щоб українці, які залишилися і хочуть повернутися в Україну, змогли вилетіти через кілька днів додому», - повідомляє Надзвичайний та Повноважний Посол України в Лівані Ігор Осташ.

За кожним таким випадком - сімейні драми: возз’єднання родин, доля дітей тощо. Так, наприклад, як це було минулого понеділка з однією сім’єю: мати була в Катарі, батько - в африканській країні, бабуся з дитиною - у Лівані. «Після нашого втручання всі змогли зустрітися в Україні. При потребі і Громада українців Лівану, і колектив Посольства спільними зусиллями допомагають збирати кошти на квитки, як це було, наприклад, у випадку з громадянином України Самером Хіжазі, якому ми допомогали повернутися в Україну.»

Серед труднощів, з якими зараз працює посольство, - це проблема українців у Сирії. Адже Сирія також закрила свої кордони. Так само повністю закрита територія Лівану, авіаційний простір, авіасполучення.

«У нас є три звернення із Сирії. - пояснює посол. – Але це не туристи. Це люди, які проживають у родичів. Тому поки ми їм допомагаємо продовжити термін легального перебування у Сирії. Але я прекрасно розумію, що основні труднощі попереду. Скоро Україна перетвориться на «театр бойових дій» з коронавірусом, де на сцені будуть наші медики, яких треба сьогодні максимально підтримати. Пригадую, як це робили італійці, виходячи масово на балкон. Тепер - наша черга».

Андріана Біла, "День"

Відео: Станіслав Литвинов

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ