Царство свободи здобувається також сильним примусом над собою.
Михайло Грушевський, український історик, громадський та політичний діяч

Росія має активізувати зусилля, щоб виконати Мінські угоди, - Боррель

20 березня, 2020 - 16:18
Фото: AFP

Високий представник Європейського союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки, віце-президент Європейської Комісії Жозеп Боррель вважає, що Росія має активізувати зусилля для виконання Мінських угод і реалізації Паризьких домовленостей.

У інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" Боррель нагадав, що Росія є однією зі сторін, яка підписала Мінські угоди. "Їй варто активізувати свої зусилля щодо їх реалізації, а також використовувати свої серйозні важелі впливу на збройні формування, які вона підтримує на сході України", - упевнений він.

При цьому високий представник зазначив, що президент України Володимир Зеленський продемонстрував "конструктивний підхід, і Росія має тепер відповісти тим самим". "Саміт у "нормандському форматі", який відбувся у Парижі у грудні минулого року, приніс певні позитивні зрушення. Тепер заходи, про які домовилися лідери, мають бути втілені в реальність на Донбасі", - вважає Боррель, додавши, що повне припинення вогню "необхідне для полегшення страждань населення".

Говорячи про свої очікування від майбутньої зустрічі лідерів у форматі "нормандської четвірки", Боррель висловив думку, що "нова динаміка у "нормандських переговорах" є вікном можливостей, яке сторонам варто використовувати для просування до повної реалізації Мінських угод". "Заходи, узгоджені в Парижі, мають бути невідкладно реалізовані. Наступний запланований саміт має стати ще однією можливістю продемонструвати політичну волю до досягнення стійкого врегулювання конфлікту", - упевнений він.

При цьому він назвав "вражаючою" "особисту рішучість президента України Зеленського просуватися вперед до врегулювання конфлікту та реалізації Мінських угод". "Всі сторони, особливо Росія, мають наслідувати цей приклад", - наголосив Боррель.

Високий представник нагадав, що ЄС розглядає повну реалізацію Мінських угод як "запоруку успіху нинішніх зусиль із досягнення стійкого політичного рішення, заснованого на повазі до суверенітету і територіальної цілісності України". "Ми робимо все можливе, щоб підтримати зусилля в цьому напрямі, і ми маємо намір продовжувати збільшувати нашу підтримку", - запевнив він.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ