Завжди був націоналістом, пишаюсь цим. Негативних підтекстів цьому означенню надають неграмотні люди, плутають його із шовінізмом. Націоналізм – це любов до Батьківщини, а шовінізм передбачає ненависть до інших націй.
Роман Іваничук, український письменник, патріарх української історичної романістики, громадський діяч

Скульптури грецьких богів у Львові помили до Дня вишиванки

20 травня, 2020 - 20:35
Фото: Павло Паламарчук, "День"

Чотири скульптури грецьких богів, які стоять у фонтанах на площі Ринок у Львові, помили напередодні святкування Дня вишиванки. Міська влада зробила це, щоб не бруднилися вишиванки у які вдягнуть богів завтра.

Нептуна, Діану, Амфітріту та Адоніса кожного року у це свято вдягають у вишиванки. Навіть не зважаючи на пандемію коронавірусу цю традицію місто не скасувало. Тож завтра на богах зранку будуть вдягнені вишиванки. Щоправда, вони будуть доповнені вишиваною маскою, як подякою лікарям, які боряться із вірусом.

«Це досить символічно: вишиванка завжди була генетичним кодом українців, своєрідним захистом, тому вишиванки і вишивані маски одягнуть лікарі — які щоденно є у масках, рятуючи наші життя. Це буде своєрідним знаком подяки лікарям за те, що вони сьогодні боряться з цією недугою», — розповів керівник управління внутрішньої політики ЛМР Роман Яцикович.

Для цього запросять лікарів з міської лікарні швидкої допомоги, обласної інфекційної лікарні, міської дитячої лікарні, обласної дитячої лікарні «Охматдит» та з інших лікарень міста.

Традиційно вишиванки та вишивані маски для львівських скульптур підготує ТМ «Скиба».

Нагадаємо, День вишиванки в Україні відзначають щорічно у третій четвер травня.

Павло Паламарчук, "День", Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ