У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

Науковці розкрили таємницю чорного гранітного саркофага в Олександрії

20 серпня, 2018 - 17:02
Фото twitter.com/ajplus

Єгипетські науковці визначили стать і вік людей, похованих в чорному гранітному саркофазі, виявленому в липні у місті Олександрія. У єгипетському Міністерстві з питань старовини заявили, що скелети належать 20-річній жінці та двом чоловікам віком до 30 років і 40 років відповідно. Поховання явно не було знатним.

Як повідомляє Associated Press, на одному з черепів виявлені сліди хірургічного втручання, на деякі кістках відзначена присутність частинок золота, передає "Новое время".

Археологи також визначили, що загадкова червона рідина, яка наповнювала 2000-річний саркофаг і якій приписували різні "магічні" властивості, виявилася звичайними стічними водами.

Саркофаг було виявлено на початку липня 2018 року на глибині понад 5 метрів під землею в житловому районі Олександрії. Деякі спостерігачі припускали, що в ньому можуть бути останки Олександра Македонського, оскільки саркофаг належить приблизно до 323 року до н.е. На тому ж місці на глибині п'яти метрів були знайдені 40-сантиметровий фрагмент статуї чоловіка та деякі інші артефакти.

Серед населення ходили чутки про прокляття для тих, хто зважиться відкрити саркофаг. Страхи підігрівалися незвичайним чорним кольором пам'ятника, а також його гігантськими розмірами.

"Саркофаг було відкрито, але ми не постраждали від прокляття", - сказав генеральний секретар єгипетської міністерства старовини Мостафа Вазирі, який опублікував кадри з місця роботи археологів і військових інженерів.

Нагадаємо, рік тому археологи відкопали на півдні Єгипту три гробниці, вік яких складає приблизно дві тисячі років, та знайшли декілька кам'яних саркофагів. У гробницях знайшли кілька кам'яних саркофагів, а також глиняні фрагменти. В одній з могил знаходилися чотири саркофага, на яких зображені нариси людських облич. В іншій гробниці екскаватори наткнулися на шість могильних ніш, одна з яких явно призначалася для поховання маленької дитини.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Новое время

Новини партнерів

Loading...