Якщо наші королі задумали змінювати конституційні основи, то ми міняємо королів, а не Конституцію
Вінстон Черчілль, письменник, прем'єр-міністр Великобританії

Джонсон пропонує ЄС змінити умови угоди про Brexit

20 серпня, 2019 - 10:27
Фото Reuters

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон пропонує Європейському Союзу змінити умови угоди про вихід країни з ЄС (Brexit).

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на його лист голові Європейської ради Дональду Туску.

Передусім Лондон хоче зміни механізму щодо недопущення появи фізичної кордону між Північною Ірландією (входить до складу Великобританії) і Ірландією (член ЄС) після Brexit ("бекстоп"), який передбачає, що Північна Ірландія продовжить перебувати в Митному союзі ЄС і на єдиному європейському ринку доти, доки сторони не дійдуть угоди про кордон

Джонсон підкреслює, що проблеми з цим механізмом призвели до того, що палата громад британського парламенту тричі не змогла затвердити умови виходу країни з ЄС і називає його "нежиттєздатним" і антидемократичним, оскільки жителі Північної Ірландії не зможуть впливати на законодавчі акти ЄС, які будуть до них застосовуватися.

Він вважає, що чинний варіант "бекстопа" поставить країну перед вибором - залишитися в Митному союзі чи ж "побачити, як Північна Ірландія буде відокремлена від економіки країни в багатьох сферах".

Прем'єр зазначив, що якщо Лондон і Брюссель розглянуть альтернативи "бекстопу", то їм вдасться знайти варіант, який не суперечить угоді.

На його думку, "суворого" кордону між Північною і Ірландією бути не повинно і через особливі обставини, пов'язані з цим регіоном, слід шукати "гнучкі та креативні рішення.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: РБК-Україна

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ