Всі вчаться своєї рідної мови, а наша біда така, що треба вчитися її більше, ніж кому іншому.
Михайло Грушевський, український історик, політичний діяч

Український студент випробував технологію виробництва паперу з листя

20 вересня, 2019 - 23:45
Фото: mon.gov.ua

Український студент КНУ ім. Т. Шевченка провів перші вдалі випробування технології виробництва екологічного паперу з опалого листя.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки на офіційному сайті.

Валентин Фречка – винахідник із Закарпаття, який ще у 2018 році отримав золоту медаль на Genius Olympiad у Нью-Йорку за свій проєкт Recycle Of Fallen Leaves. Хлопець стверджує, що, виробляючи папір за його технологією, протягом лише одного року можна скоротити вирубування лісів на 18% в усьому світі, обробляючи хоча б 600 кг листя на день.

З паперу, який виготовляє винахідник, можна робити склянки, тарілки, пакети, сумки, тубуси для ручок, принтерний, крафтовий, дизайнерський, пакувальний папір, а також багато інших продуктів, які наразі виготовляють із пластику.  

“Україна має потужний потенціал щодо застосування технології виготовлення паперу з опалого листя, особливо західна її частина та північна. Протягом осіннього періоду, зібравши все опале листя у великих містах України, можна розтягнути виробництво на рік і застосовувати технологію як додаткову до класичного виробництва, замінивши деревну целюлозу на листяну. А взагалі, аби покращити становище екології, треба спочатку перейти на енергозберігаючі та інноваційні технології виробництва, які передбачають повну переробку відходів та їхнє використання. Інтелектуальний підхід до проблеми – і ми маємо країну, вищу за європейський рівень”, – розповідав Валентин ще коли був школярем в одному зі своїх інтерв’ю.

Наразі хлопець провів випробовування своєї технології на спеціалізованому обладнанні і заявив, що вона готова до роботи в “масштабних умовах”.

“Необхідно вдосконалити певні деталі, але загалом уже скоро можна буде говорити про першу у світі лінію переробки опалого листя на паперову продукцію”, – цитують його слова в міністерстві.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ