Простолюдин наш, за всієї байдужості до того, що нині перед ним діється, надзвичайно схильний мріяти й часто з нічев'я добуває дивовижні надії: новий доказ юности племені, яке передчуває краще життя попереду.
Пантелеймон Куліш, український письменник і громадський діяч

Латушко: у МЗС Білорусі готують чистку "нелояльних" дипломатів

20 вересня, 2020 - 17:21
Фото: Reuters

Найближчим часом "чистка" дипкорпусу Білорусі стане масовою, будуть звільнені близько 30 дипломатів.

Як передає Укрінформ, про це повідомив у своєму Telegram колишній посол Білорусі у Франції, член президії КС опозиції Павло Латушко.

«30 білоруських дипломатів будуть звільнені найближчими днями з дипломатичної служби Республіки Білорусь. Це додаткові звільнення до звільнення з посад послів Білорусі в Іспанії, Латвії, Словаччини. Звільняють співробітників центрального апарату МЗС і закордонних установ Білорусі при Європейському Союзі, Латвії, Польщі, Індії, ОАЕ та інших країнах», - пише Латушко.

Він уточнив, що звільняють навіть єдиного володіючого індонезійською мовою в МЗС Білорусі дипломата, також звільняють молодих білоруських дипломатів, випускників МДІМВ. «Причина одна - заяви співробітників в особистих соцмережах про незгоду з фальсифікацією виборів і актами насильства проти мирних демонстрантів з боку ОМОНу. Спасибі, шановні колеги, за громадянську позицію!» - зазначає опозиціонер.

За його словами, мова йде фактично про «чистку» дипкорпусу Білорусі. «Після фіаско зовнішньої політики Білорусі настав розвал дипломатичної служби країни. МЗС більше не лояльний до влади, що йде!», - підсумовує Латушко.

У МЗС Білорусі цю інформацію коментувати відмовилися.

Як зазначається, 20 вересня в Мінську та інших містах Білорусі при протидії влади проходить Марш справедливості. Вже з ранку неділі в столиці Білорусі було помічено військову техніку. З 13:00 на вхід і вихід були закриті 6 станції метро у центрі Мінська: Площа Леніна, Жовтнева, Купалівська, Площа Перемоги, Площа Якуба Коласа, Немига. Активісти повідомляють про затримання.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ