Піднесім свій народ культурно, навчаймо його. Не тільки учитель може навчати, але може його навчати та виховувати і урядовець, вояк, промисловець чи інший.
Августин Волошин, український політичний, культурний і релігійний діяч Закарпаття

Протести в Білорусі: 200 силовиків готові піти зі служби

20 вересня, 2020 - 20:30
Фото: Reuters

Білоруські силовики масово звертаються за підтримкою до незалежних ініціатив, заявляють про готовність піти зі служби та просять виключити їх з «чорних списків» силовиків, причетних до розгону мирних протестів опозиції.

Як передає Укрінформ, про це розповів телеканалу «Дощ» айтішник Ярослав Лихачовський, який веде проєкт допомоги колишнім співробітникам МВС Білорусі By_SOL.

«Вчора було опубліковано тисячу імен силовиків (1003 - на телеграм-каналі Nexta Live, - ред.) І 200 вчора ж звернулися до нас із заявами і проханням виключити їх з бази даних, з заявами про те, що вони готові піти і не брати участь у цьому», - сказав Лихачовський.

Він назвав деанонімізацію дуже ефективним способом залучення співробітників правоохоронних органів Білорусі до діалогу. «Як тільки ми говоримо: ми знаємо, хто ви, ваші імена, посади, де ви служите, де живете, номери телефонів, у деяких випадках навіть переписку з коханками, вони починають активніше спілкуватися з білоруським суспільством», - пояснив активіст.

Роман Протасевич, головний редактор NEXTA, підтвердив «Дощу» інформацію про те, що співробітники МВС Білорусі звертаються до редакції телеграм-каналу з проханнями видалити їх зі списку.

Засновник стартапу Deepdee Ярослав Лихачовський допомагає екс-співробітникам МВС Білорусі у проекті By_SOL замість іншого IT-бізнесмена Микити Мікадо. Мікадо був змушений призупинити свою участь у проекті після арешту чотирьох співробітників його мінського офісу PandaDoc.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ