Піднесім свій народ культурно, навчаймо його. Не тільки учитель може навчати, але може його навчати та виховувати і урядовець, вояк, промисловець чи інший.
Августин Волошин, український політичний, культурний і релігійний діяч Закарпаття

У Мінську на Марш справедливості вийшли понад 100 тисяч людей

20 вересня, 2020 - 22:10
Фото: Reuters

Понад 100 тисяч людей взяли участь у традиційному недільному мітингу опозиції у столиці Білорусі Мінську, який цього разу було названо Маршем справедливості.

Як передає Укрінформ, про це інформує агенція Reuters.

Понад 100 000 людей пройшли ходою вулицями Мінська у неділю шостий вікенд поспіль, протестуючи проти фальсифікації результатів президентських виборів у Білорусі, переможцем яких Центрвиборчком країни оголосив Олександра Лукашенка. Учасники акції протесту вимагали відставки нинішнього президента країни.

Багато людей йшли у величезній колоні протестувальників, що розтягнулася на декілька кілометрів, несли червоно-білі прапори та вигукували "Йди геть".

Як відомо, у Білорусі тривають протести проти фальсифікації результатів президентських виборів 9 серпня, на яких, за офіційними даними, Олександр Лукашенко, який керував країною з 1994 року, набрав 80,1% голосів виборців, опозиційний кандидат Світлана Тихановська - 10,1%. Після погроз Тихановська була змушена виїхати до Вільнюса.

Силові органи Білорусі продовжують застосовувати насильство проти демонстрантів та затримувати протестувальників. Від початку демонстрацій, згідно з даними опозиції, було затримано понад 10 тис. осіб, декілька людей загинули.

ЄС не визнав результати президентських виборів у Білорусі та вирішив запровадити персональні цільові санкції проти білоруських чиновників, причетних до насильства та фальсифікацій.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ