Всяка диктатура вільного слова не терпить
Сергій Єфремов, український громадсько-політичний і державний діяч

У Львові можна побачити унікальну виставку присвячену святому Івану Павлу ІІ

20 жовтня, 2020 - 09:52
Фото Павла Паламарчука, "День"

Львівський музей історії релігії презентував виставку «Він змінював світ». Присвячена вона до 100-річчя від дня народження колишнього Папи Римського святого Івана Павла ІІ.

В експозиції представлені особисті речі Івана Павла ІІ, фотографій з його подорожей дитинства та служіння, подарунки, пам’ятні монети, марки і медалі тощо. Виставка займає два виставкові зали музею.

Завдяки архієпископу-митрополиту Львівському РКЦ в Україні Мечиславу Мокшицькому відвідувачі музею можуть побачити особисті речі святого. Зокрема він надав червону, білу та зелену сутани Івана Павла ІІ, туфлі, орнат, мітру пояс, білу прогулянкову куртку. На спеціально облаштованому письмовому столі знаходиться велика шкіряна тека з гербом Папи. Він користувався нею, коли підписував різні документи. Також є столові прибори.

На вході в один із залів стоїть манекен в костюмі швейцарського гвардійця. Він привезений із Ватикану і спеціально розроблений для охорони понтифіків.

Значна частина виставки присвячена безпосередньо понтифікату, подорожам Папи Івана Павла II, апостольським візитам, екуменічній і проповідницькій діяльності. Представлені світлини показують важливі моменти з життя Папи: зустрічі із Константинопольським патріархом, верховним рабином Риму, Андрієм Сахаровим, Фіделем Кастро, матір’ю Алі Агджи, який здійснив замах на життя Папи, кардиналом Любомиром Гузаром, патріархом Йосипом Сліпим, фотографії з молоддю, з відвідин лікарень. Адже він був першим Папою, який зайшов до синагоги, переступив поріг мечеті, першим, хто відвідав православні й мусульманські країни.

«Знаковою є фотографія з літургії в Соборі святого Петра у Ватикані з нагоди 400-річчя Берестейської Унії 7 липня 1996 року. Також можна побачити останню прижиттєву фотографію Івана Павла ІІ зроблену 25 березня. Папа дуже любив брати участь у Хресній дорозі, але через стан здоров'я вже не міг. Тому він з приватної каплиці споглядав пряму трансляцію і тримав хрест, таким чином беручи участь у ній», - розповіла завідувачка виставкового відділу Руслана Бубряк.

Окремий розділ виставки присвячений візиту Папи Івана Павла II в Україну 23-27 червня 2001 року. Це – фотографії, зроблені Василем Пилип’юком, а також різноманітні поштівки, довідники, листівки, газети, журнали, прапорці, значки, медалі і монети.

Варто зазначити, що виставка «Він змінював світ» – це спільний проєкт музею «Родинний дім Святого Отця Івана Павла II» у Вадовицях (Польща), Львівського музею історії релігії, за участі Курії Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні.

Оглянути виставку можна до 31 січня 2021 року.

Довідка «Дня»

Кароль Юзеф Войтила народився у містечку Вадовиці біля Кракова у родині поручника польської армії і вчительки 18 травня 1920 року. У 26 років прийняв сан священика. 1958 року його призначають єпископом-помічником у Кракові, 1964 року – архієпископом-митрополитом Краківським і кавалером Ордену Білого Орла. З 16 жовтня 1978 до 2 квітня 2005 року Глава католицької церкви, Єпископ Рима. Він став першим Папою не італійцем за 455 років.

Іван Павло II помер 2 квітня 2005 року. 1 травня 2011 року Папа Бенедикт XVI беатифікував Івана Павла II, а 27 квітня 2014 року його оголошено святим.

Павло Паламарчук, «День», Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ