Влада частіше переходила з рук до рук, аніж від голови до голови.
Станіслав Єжи Лєц, відомий польський афорист, сатирик, гострослов і поет

РФ не припиняє гоніння на ПЦУ в окупованому Криму і ОРДЛО, - Митрополит Епіфаній

20 грудня, 2020 - 10:43
Фото: pomisna.info ( Зустріч Блаженнійшего Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, митрополита Сімферопольського і Кримського Климента та архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія з міжнародною спільнотою щодо становища ПЦУ в окупованому Криму, 26 серпня 2020 року)

Росія не припиняє гоніння на ПЦУ в окупованому Криму і на частині окупованого Донбасу, заявив Блаженніший Епіфаній, предстоятель Православної церкви України.

«Що стосується окупованого Криму, то зараз там ситуація досить складна. Тому що так звані «суди» окупованого Криму ухвалюють рішення щодо знесення храмів, щодо закриття нашого центрального кафедрального храму, центрального осередку. Відбувається боротьба. Ми бачимо, що світ не мовчить. І це дуже добре. Тому що застосовуються санкції, це питання зараз є на порядку денному. І завдяки саме нашим міжнародним партнерам сьогодні ми бачимо, що Російська Федерація все ж таки прислухається, але не припиняє гоніння на нашу церкву в окупованому Криму і на частині окупованого Донбасу», -  розповів Митрополит Епіфаній у ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода.

Він також додав, що на окупованих територіях Донбасу залишилося дуже мало священнослужителів ПЦУ, які звершують поодинокі богослужіння у деяких храмах.

Предстоятель Православної церкви України також розповів, що ПЦУ опікується притулком, який існує на окупованій території:

«Там близько 100 людей хворих, похилого віку. Ми їх забезпечуємо. Це складно робити. Але ми не покидаємо їх».

Крім того Митрополит Епіфаній розповів, що в окупованому Криму не просто руйнують церковні пам’ятки. Окупанти мають рішення «суду», згідно з яким ПЦУ самостійно повинні знести храм.

«Тобто такого не було навіть у часи безбожної радянської влади. Вони самі руйнували храми. А ці ухвалюють рішення, щоб ми власними руками зносили храм, який збудували. Це абсурд!», - наголосив Предстоятель. 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ