У державців немає місця для філософії.
Томас Мор, англійський письменник, філософ, державний діяч, лорд-канцлер, Святий Римо-католицької церкви

Нищук розповів, де в Києві можуть встановити пам'ятник Петлюрі

21 січня, 2019 - 17:24
Фото з відкритих джерел

Міністр культури України Євген Нищук повідомив, що одним із можливих місць встановлення пам'ятника голові Директорії Української народної республіки Симону Петлюрі може стати територія біля Будинку вчителя в Києві на вул. Володимирській, 57.

Про це він повідомив журналістам після відкриття меморіального барельєфа Петлюрі в Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

"На жаль, обговорення самого пам'ятника велося ще з 2006 року, але, як з'ясувалося на останніх нарадах, в силу тих чи інших обставин руки не доходили... Сьогодні ми говоримо про те, що Київська міська адміністрація повинна надати землю, місце, де буде проведено конкурс. І в майбутньому обов'язково в Києві має бути пам'ятник Симону Петлюрі", - сказав Нищук.

Відповідаючи на запитання щодо можливого місця встановлення пам'ятника, він повідомив, що це може бути біля Будинку вчителя в Києві. "Я думаю, що в рамках реставрації Будинку вчителя як будівлі, яка тісно пов'язана з Українською народною республікою, я думаю, що одне з імовірних місць може бути біля Будинку вчителя", - заявив міністр культури.

Що стосується можливого встановлення меморіалу Петлюрі на місці пам'ятника Миколі Щорсу, міністр заявив, що він не проти, але "це не питання Міністерства культури, це в площині Київської міської адміністрації".

Своєю чергою голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович під час відкриття меморіального барельєфа висловив сподівання, що незабаром буде демонтовано пам'ятник Щорсу, який розташований навпроти нового барельєфа. "Я упевнений, що незабаром цей пам'ятник (Щорсу, - ред.) усунуть, що невдовзі з'явиться гідний пам'ятник Симону Петлюрі", - сказав він

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!