Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Грета Тунберг у Давосі закликала реальними діями боротися зі зміною клімату

21 січня, 2020 - 17:30
Фото Reuters

Шведська екоактивістка Грета Тунберг на Всесвітньому форумі в Давосі закликала активніше боротися зі зміною клімату, і не лише на словах, а й реальними діями.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Ви говорите, що діти не мають непокоїтися. Ви говорите: "Залиште це нам. Ми все зробимо, ми обіцяємо, що не підведемо вас". Але в підсумку - нічого. Тиша. Або навіть гірше, ніж тиша. Порожні слова й обіцянки, які створюють тільки враження, що достатні дії робляться", - сказала Тунберг, виступаючи на форумі у вівторок.

Юна екоактивістка зазначила, що таких заходів, як, наприклад, висадка дерев, про яку раніше у вівторок згадував президент США Дональд Трамп, недостатньо для вирішення проблеми.

"Саджати дерева - це добре, звісно, але цього практично ніде недостатньо для того, щоб вирішити всі проблеми. Це не може замінити реального зменшення наслідків зміни клімату або відродження дикої природи", - додала вона.

За словами Тунберг, ситуація у світі у сфері екології лише погіршується, і тому необхідні екстрені дії для боротьби зі зміною клімату.

"Може здаватися, що ми просимо багато чого, і ви, звісно, скажете, що ми наївні. Але це той мінімум зусиль, щоб розпочати швидкий стійкий перехідний процес. Або ви робите це, або вам доведеться пояснювати вашим дітям, чому ви відмовляєтеся від того, щоб запобігти потеплінню вище, ніж на 1,5 градуса за Цельсієм", - зазначила шведка.

"Наш будинок, як і раніше, горить. Ваша бездіяльність сприяє розпалюванню вогню. Ми, як і раніше, говоримо вам, що слід панікувати і діяти, якщо ви любите своїх дітей більше всього на світі", - підсумувала Тунберг.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ