Царство свободи здобувається також сильним примусом над собою.
Михайло Грушевський, український історик, громадський та політичний діяч

У Давосі розсекретили двох російських шпигунів-"сантехніків"

21 січня, 2020 - 17:19
Фото REUTERS

У швейцарському місті Давос улітку зірвали російську спецоперацію, ймовірно спрямовану проти гендиректора фонду Hermitage Capital Білла Браудера.

Про це він написав у Twitter, передає Укрінформ.

«Швейцарські служби безпеки запобігли шпигунській операції Росії, ймовірно спрямованій проти мене», – зазначив Браудер.

Пізніше в одному з інтерв'ю Браудер розповів, що затриманими виявилися «два російські оперативники, які вдавали з себе сантехніків». Коли їх розсекретили, вони пред'явили свої дипломатичні паспорти і залишили Швейцарію.

За словами Браудера, він не знає, чому саме на нього готували замах, водночас він зауважив, що «росіяни активно посягають на всіх своїх ворогів у всіх країнах, у них – величезні ресурси».

Швейцарське видання Tagesanzeiger у статті про цей інцидент пише, що поліція кантону Граубюнден у серпні затримала двох імовірних російських шпигунів у Давосі, де зараз проходить Всесвітній економічний форум.

"У серпні 2019 року у Давосі були виявлені два ймовірні російські агенти. Їх запідозрили у проведенні підготовчих робіт для шпигування на Всесвітньому економічному форумі, який розпочався у понеділок ввечері з промов засновника Клауса Шваба та президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн", - йдеться у матеріалі під заголовком "А потім сантехнік дістав дипломатичний паспорт".

За даними поліції, щонайменше один затриманий заявив, що він "слюсар-сантехнік". Однак, у нього і в його супутника були з собою російські дипломатичні паспорти. При цьому, росіяни не були офіційно акредитовані у Швейцарії як дипломати, а отже, не могли користуватися дипломатичним імунітетом, якби їх заарештували за підозрою у шпигунстві.

Менш з тим, як стверджує автор з посиланням на джерела, обидва росіянина вимагали особливих прав, а офіційні російські представники "взагалі погрожували дипломатичними наслідками у разі арешту чоловіків".

"Поліція кантону Граубюнден підключила Берн, була задіяна Федеральна розвідувальна служба. Але зрештою обох росіян відпустили", - зазначає газета.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Укрінформ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ