Великі ідеї — це козирі, якими грає історія, але розум проти азартної гри
Валер'ян Підмогильний, український прозаїк і перекладач

Кулеба попросив главу МЗС Китаю допомогти прискорити експорт вакцини проти COVID

21 січня, 2021 - 15:57
Фото reuters

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час телефонної розмови з міністром закордонних справ Китайської Народної Республіки Ваном І попросив його посприяти якнайшвидшому надання дозволу на експорт в Україну китайської вакцини від COVID-19.

Про це інформує пресслужба МЗС України.

Кулеба під час бесіди подякував за надану урядом Китаю допомогу в боротьбі з пандемією COVID-19 і звернувся до китайського колеги з проханням сприяти якнайшвидшому наданню дозволу на експорт в Україну китайської вакцини від коронавірусу.

"Ми розглядаємо питання співпраці щодо вакцини не просто як міжурядову угоду, а як взаємодію між народами Китаю та України", - наголосив він.

У свою чергу Ван І запевнив Кулебу в готовності уряду КНР у подальшому надавати підтримку Україні в боротьбі з COVID-19, аж поки пандемія не буде повністю подолана.

Крім того, сторони відзначили торішнє зростання обсягів торгівлі між Україною та Китаєм на 20% до рекордних $15 млрд. Так, міністри визначили розвиток торгівлі й контактів між людьми двох ключових пріоритети відносин України і КНР на 2021 рік.

Крім того, міністри обговорили плани українсько-китайських контактів на 2021р. на всіх рівнях, включаючи найвищий. У цьому контексті Кулеба поінформував китайського колегу про заходи щодо відзначення 30-ї річниці незалежності України.

"Цього року Україна і Китай відзначають 10 років із моменту проголошення стратегічного партнерства, а Україна відзначає 30 років незалежності. Щиро сподіваюся, що на цьому тлі Україна і Китай зможуть показати великі позитивні результати в двосторонніх відносинах", - сказав Кулеба.

Міністри підтвердили взаємне запрошення здійснити робочі візити, коли обмеження пандемії COVID-19 буду це дозволяти.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ