Усвідомлення народом свого буття є, можливо, найбільшою силою, що рухає життя
Володимир Вернадський, філософ, природознавець, один із засновників Української Академії наук

Пам'ять полеглих "кіборгів" вшанували у 93-тій бригаді Холодний Яр

21 січня, 2021 - 15:01
Фото facebook.com/93OMBr/

Сьогодні, 21 січня рівно шість років тому офіційно заявили, що сили АТО пішли з Донецького аеропорту через руйнування об’єкта. З нагоди цієї дати у 93 бригаді Холодний Яр вшанували полеглих «кіборгів» - оборонців ДАПу.

Про це йдеться у facebook бригади.

Церемонію проводили біля Монументу загиблим воїнам-холодноярцям.

У вступній промові ТВО командира 93 бригади Холодний Яр підполковник Іван Войтенко наголосив, що захисники Донецького аеропорту прославилися на весь світ і стали еталоном військовослужбовця.

«Сьогодні я не хотів би говорити пафосних речей. Скажу від себе: не з чуток знаю, як перебувати під постійним вогневим впливом противника. І коли йшли запеклі бої за ДАП, про них тоді часто говорили медіа, я прекрасно розумів, що особовий склад, якій там, відчував постійну небезпеку, вони були під постійною загрозою смерті. Були й інші ділянки фронту, які ворог атакував, обстрілював. Але це було епізодично, не щоденно і щохвилинно. Саме тому оборона Донецького аеропорту стала еталоном хоробрості, витривалості й підготовленості наших підрозділів. І завдяки новинам з аеропорту армійці, що обороняли інші ділянки фронту, відчували тоді піднесення й жагу до перемоги.

У військових є такий вислів: де є професіоналізм, немає місця героїзму. Мається на увазі, що досконально сплановані та відпрацьовані дії військових не потребують геройства та жертовності. Але Донецький аеропорт довів, що ці поняття не суперечать одне одному. Героїзм і професіоналізм там були невід’ємними складовими боїв за ДАП».

Загиблих «кіборгів» вшанували хвилиною мовчання. А почесна варта виконала символічні постріли у повітря на їхню честь.

Також підполковник Войтенко подякував військовослубовцям, які пройшли аеропорт і продовжують служити в Збройних Силах та передають новим поколінням армійців свій досвід. Зокрема, він висловив вдячність присутньому на заході оборонцю ДАПу Олександру Козинцю, що воював в аеропорту у серпні і вересні 2014 року у складі 2 батальйону 5 роти 93 бригади й був поранений на позиції «Броня» у новому терміналі. Нині боєць продовжує службу у ремонтно-відновлювальному батальйоні.

У свою чергу капелан отець Олександр зазначив: «Кожного разу ми збираємося для вшанування пам’яті кіборгів з величезною подякою до них. А найбільшим проявом подяки є наша молитва. Адже ті, кого вже немає в живий потребують Божого милосердя, щоб осягнути вічність».

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ