Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Міноборони та МЗС Норвегії відреагували на заяви РФ щодо співпраці навколо Шпіцбергена

21 лютого, 2020 - 13:53
Фото: Dagny

Глава Міноборони Норвегії Франк Бакке-Йенсен не вважає, що Осло порушує Договір про Шпіцберген і не хоче проводити двосторонні консультації по архіпелагу.

Відповідну заяву міністр зробив в п’ятницю в ефірі телекомпанії NRK, пише УНН з посиланням також на місцеве видання Aftenposten.

“У Договорі про Шпіцберген прописано, що Шпіцберген є норвезькою територією. В той же час передбачено, що стосовно того, хто стає стороною договору, буде використовуватися рівноправний підхід. І ми забезпечуємо це на найвищому рівні”, — заявив він і зазначив, що не вважає, що у Росії є преференції в питанні обговорення проблем архіпелагу з Норвегією.

У свою чергу в МЗС Норвегії також заявили, що країна не порушує договір. “Норвегія проводить послідовну і прогнозовану політику, яка повністю відповідає Договору про Шпіцберген”, — повідомила представник МЗС Сірі Свендсен. “Міністр закордонних справ Норвегії 12 лютого відповіла на лист (про пропозицію провести консультації) від глави МЗС РФ Сергія Лаврова”, — підкреслила вона.

У четвер офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова заявила на брифінгу, що Норвегія нібито “фактично порушує положення договору” про Шпіцберген і відмовляється від проведення двосторонніх консультацій з цієї проблематики. При цьому дипломат підкреслила, що темою для обговорення мав стати пошук вирішення проблем, які відчувають російські структури на архіпелазі, а не приналежність островів. Глава МЗС РФ Сергій Лавров направив пропозицію провести консультації своєї норвезької колезі Іне Еріксен Сьорейде 4 лютого.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ