Найбільша честь, яку може зробити людині історія, - це нагородити її званням миротворця.
Річард Ніксон, 37-й Президент Сполучених Штатів Америки

Студенти Української академії лідерства разом із маріупольцями вшановували Героїв Революції Гідності

21 лютого, 2020 - 14:18
Фото Олександра Шарми

20 лютого вся Україна вшановувала Героїв Революції Гідності. Про шосту річницю розстрілів на Майдані розповідали й студенти програми неформальної освіти «Українська академія лідерства» (УАЛ) в Маріуполі. Вони провели акцію «Згадай Майдан» у центрі міста.

«Ми хотіли нагадати жителям міста про події, які вже стали історією. Їхньою історією. Нашою історією. Донести, що те, чи була чогось варта жертва Героїв Небесної Сотні, залежить від того, що ми робимо кожен день, адже Україна починається з кожного з нас. І якщо ми подаємо приклад, якщо ми змінюємо людей, з якими  спілкуємося на краще, то ми вже змінюємо Україну», – розповідає організатор заходу, студент УАЛ Маріуполь Ярослав Липовецький.  Студенти «Української академії лідерства» читали вірші, присвячені Революції Гідності, співали українські пісні, розповідали про події на Майдані й пригощали  місцевих жителів гарячим чаєм. Також під час акції був вільний мікрофон, коли кожен міг розповісти свою історію про Майдан або просто поділитися думками.

Слава Ворон – один із маріупольців, який долучився до акції. «Майдан для українців – знакова подія тому, що люди усвідомили свою національну ідентичність. Коли стався пік Майдану, люди стали розуміти, що до чого, що погане, що добре, почали з’являтися українсько-європейські настрої, яких до цього не було», – говорить Слава.

«Українська академія лідерства» (УАЛ) – це десятимісячна освітня програма для молоді віком 16-20 років, мета якої виховати покоління лідерів, які змінюватимуть Україну. Поштовхом для створення УАЛ стали події  Майдану. Окрім акції «Згадай Майдан» студенти УАЛ Маріуполь організували  інші події національно-патріотичного характеру. Серед них – акція, присвячена жертвам Голодомору «Непораховані», й українські вечорниці.

Богдана Капіца, фото Олександра Шарми

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ