Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Аваков виступає за "тотальний цілковитий карантин" в Україні

21 березня, 2020 - 12:43
Фото: Укрінформ

Міністр внутрішніх справ України виступає за термінове введення в країні жорсткого "тотального" карантину у зв'язку з пандемією у світі зараження COVID-19.

"Слід виграти час, щоб зараз не хворіло якомога більше українців. Кожен день не позамежної напруги нашої перехідної, кульгавої медичної системи - важливий! І тому – тотальний повний карантин - моя позиція, про яку хочу просити кожного з Вас і наполягатиму на ньому, згідно з моїми повноваженнями в органах влади", - написав Аваков на сторінці у Фейсбуці в суботу.

Так, Аваков заявив, що обмежувальні заходи в Україні найближчим часом будуть значно жорсткішими.

"У всьому світі обмеження і криза - скрізь, як і у нас, немає масок і респіраторів - і в США, і в Європі - паніка охопила величезні простори світу. Немає тестів, немає апаратів штучної вентиляції легенів. ( ... ) У нас ситуація з цим така сама погана. Це треба чесно визнати. І дива завтра не відбудеться", - написав він.

Глава МВС України наголосив, що наразі в країні мають працювати тільки критично необхідні суб'єкти господарювання, незалежно від форм власності.

"Підприємства критичної промислової інфраструктури - інші мають бути закриті і люди повинні бути вдома на карантині. Не звільнені, не відправлені за свій рахунок – на карантині - про збитки і компенсації подумаємо і вирішимо пізніше, коли виживемо!",- додав Аваков.

За його словами, в Україні буде проведена мобілізація ресурсів підприємств, організацій та установ та здійснена переорієнтація окремих підприємств на виробництво необхідної продукції, такої як медичні препарати та обладнання.

"Людям не виходити з дому, крім крайньої необхідності - це має стати жорстким правилом у найближчі дні! Заради тисяч і тисяч життів! Уряд, президентський штаб готує такі варіанти для вирішення. Моя позиція зробити це якомога раніше", - заявив міністр.

Він також наголосив, що громадським транспортом у країні зараз повинні користуватися тільки медики, військові, правоохоронці, аптекарі, рятувальники, продавці продуктових магазинів і співробітники комунальних служб і систем життєзабезпечення.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ