Я ще можу не противитись, коли ображають мене як людину, але коли ображають мiй народ, мою мову, мою культуру, як же я можу не реагувати на це?
Михайло Коцюбинський, громадський діяч, класик української літератури

ООН відкрила доступ до документів про злочини нацистів і Голокост

21 квітня, 2017 - 16:13
Фото з архіву "День"

Бібліотека Вінера в Лондоні надає з п'ятниці, 21 квітня, доступ до засекреченого раніше архіву Комісії ООН з розслідування військових злочинів нацистів, зокрема, Голокосту .

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Бібліотека Вінера - один із найбільших і найвідоміших у світі архівів, що займаються збором даних про Голокост. Зібрання документів, які надаються бібліотекою в оцифрованому вигляді, містить величезну кількість матеріалів, зібраних союзниками з антигітлерівської коаліції в період 1943-1949 років. 

В архіві зберігаються свідчення військовополонених і в'язнів концтаборів, списки ймовірних військових злочинців, обвинувальні акти, протоколи нарад, листування, стенографічні записи судових засідань та інші матеріали. 

Документи з цього архіву ООН використовувалися, зокрема, в підготовці Нюрнберзького процесу.

Раніше доступ до цього архіву надавався вченим і дослідникам лише на підставі запиту, схваленого ООН у Нью-Йорку. Виключно особи, які отримали дозвіл від уряду своєї країни та згоду з боку генсека ООН, могли вивчати засекречені документи. При цьому дозволялося лише читати, робити записи або копії було заборонено.

Документи з розсекреченого архіву свідчать, зокрема, що керівники США, Великобританії і СРСР ще в 1942 році знали про вбивства мільйонів євреїв і вже тоді готували звинувачення в скоєнні військових злочинів проти нацистів. Таким чином, спростовується твердження, що союзники дізналися про справжні масштаби Голокосту лише після виявлення концтаборів.

Раніше "День" писав про те, хто і який будуватиме Меморіал у Бабиному Яру.

 

Джерело: Deutsche-Welle

Новини партнерів

Loading...