Які ж несвоєчасні рішення можновладців... Коли вони за що-небудь, нарешті, після довгих сумнівів вирішують взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, український державний, політичний і громадський діяч, останній гетьман України

На 50% дільниць, які ми перевірили, зафіксовані порушення, - Денісова

21 квітня, 2019 - 17:41
Фото Укрінформ

Станом на 15:00 уже зроблено моніторинг на 77 виборчих дільницях і виявлено порушення на 41 із них.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова під час прес-брифінгу щодо моніторингу дотримання виборчих прав громадян під час виборів Президента України, передає УНН.

“Ми робили моніторинг про дотримання виборчих прав і під час першого туру. Вже є такі факти, що потрібно буде врегулювати ці питання постановою ЦВК або робити роз’яснення для того, щоб недопустити порушення виборчих прав наших громадян на парламентських виборах у майбутньому”, — зазначила Денісова.

Омбудсмен додала, що цього разу робили моніторинг дотримання виборчих прав на звичайних дільницях. У першому турі такий моніторинг не проводився.

“Як вам всім відомо, виборчих дільниць створено понад 30 тисяч для забезпечення права голосування понад 30 мільйонам громадян України. Нами заплановано зробити моніторинг на 163 виборчих дільницях”, — додала Омбудсмен.

Вона зазначила, що це було зроблено для того, щоб охопити всі дільниці, відносно яких були зафіксовані скарги громадян України, щодо порушення їх прав. Таких дільниць, за словами Денісової, нараховується 38, де було порушення виборчих прав.

“Повторні моніторинги на цю годину проведено вже на 18 дільницях, де було виявлено порушення. Із них, на семи ці порушення не усунено й виявлено наявність повторних порушень” — наголосила омбудсмен.

Серед головних проблем Денісова назвала проблеми доступу в голосуванні для людей з інвалідністю та нестача кабінок і скриньок для волевиявлення.

“Станом на 15 годину, нами зроблено моніторинг на 77 виборчих дільницях і виявлено порушення на 41 одній виборчій дільниці. Прктично більше ніж на 50% дільницях нами зафіксовано порушення. Це в усіх регіонах України”, — резюмувала Людмила Денісова.

На 35% перевірених є відсутність доступу для маломобільних та людей з інвалідністю.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ