Шлях героя — це здійснити силою своєї віри прірву між тим, що людина бажає, і тим, що є реальне.
Ярослав Стецько, український політичний та військовий діяч

Іран обіцяє дотримуватися ядерної угоди якщо ЄС компенсує збитки від санкцій США

21 травня, 2018 - 13:11
Фото Reuters

Іран обіцяв ЄС дотримуватися угоди про ядерну програму у випадку, якщо країни співтовариства зможуть компенсувати збитки, яких завдадуть Тегерану санкції Вашингтона, який вирішив вийти з угоди по атому.

Про це повідомила в неділю газета The Wall Street Journal.

Видання посилається на слова віце-президента Ірану, керівника Організації з атомної енергії республіки Алі Акбара Салехі.

У минулі вихідні він зустрічався в Тегерані з єврокомісаром з питань енергетики Мігелем Аріас Каньете, який, за даними видання, представляв Ірану пропозиції щодо запобігання його економічної ізоляції, а також намагався домогтися від республіки гарантій прихильності ядерній угоді.

"Ми сподіваємося, то, що вони представили нам, матеріалізується", - наводить газета слова Салехі, який розмовляв у Тегерані з західними журналістами.

Віце-президент заявив, що закликав представників ЄС виступити проти Вашингтона і зберегти угоду, підкреслює видання.

Він зазначив, що Тегеран буде дотримуватися угоди в разі, якщо зусилля ЄС в цілому зможуть компенсувати збитки, яких завдадуть Ірану американські санкції, повідомляє газета. "М'яч на їхньому боці", - наводить вона слова Салехі.

У суботу Каньєте за підсумками зустрічі з Салехі заявив, що сторони домовилися провести в кінці листопада в Брюсселі зустрі на високому рівні з питань ядерного співробітництва.

Крім того, Каньєте і Салехі підтвердили прихильність ЄС та Ірану діючій ядерній угоді.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп оголосив про вихід США із Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) щодо ядерної програми Ірану.

У заяві Держсекретаря США Майка Помпео, опублікованій 1 травня, зазначається, що Іранська ядерна угода була побудована на брехні. У зв'язку з приховуванням офіційним Тегераном секретної ядерної програми США розпочали міжнародні консультації щодо доцільності продовження Іранської ядерної угоди.

Повідомлялося, що Євросоюз виступає за продовження ядерної угоди з Іраном.

Під час зустрічі міністрів закордонних справ Франції, Німеччини, Великобританії, а також Ірану верховна представниця ЄС із зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні наголосила, що сторони продовжать імплементувати ядерну угоду «добросовісно та в конструктивній атмосфері».

Повідомлялося також, що ЄС та Іран створять робочу групу з питань нафтової торгівлі і проблем в цій галузі, які можуть виникнути через американських санкцій.

Читайте більше у ексклюзивних матеріалах "Дня" "Нова ера ядерної невизначеності", "Стимул для ядерних амбіцій Тегерана" та "Іран заскочили на брехні".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...