Свобода нічого не варта, якщо вона не включає в себе свободу помилятися
Могандас Карамчанд Ґанді, індійський державний і політичний діяч, національний герой

Китай відправив супутник до зворотнього боку Місяця

21 травня, 2018 - 22:49
Фото Reuters

21 травня Китай запустив у космос супутник-ретранслятор, який призначений для установки зв'язку між Землею і місячним зондом "Чан'е-4".

Супутник-ретранслятор під назвою "Цюецяо" розташується в точці Лагранжа L2, тобто буде весь час знаходиться в одній точці щодо Місяця і Землі, повідомляє Сіньхуа.

Зонд "Чан'е-4" буде запущений в кінці нинішнього року і зробить першу в історії людства посадку на зворотному боці Місяця. Прямий зв'язок зі зворотнім боком Місяця неможливий, що є одним з головних викликів місій "Чан'е-4". Тому за передачу сигналів між наземною станцією і місяцеходом відповідатиме новий супутник.

Супутник-ретранслятор був запущений за допомогою ракети-носія "Чанчжен-4C" о 5:28 з космодрому Січан на північному заході Китаю.

За 25 хвилин після старту супутник-ретранслятор відокремився від ракети-носія і вийшов на задану орбіту з наступними параметрами: 200 км - в перигеї, 400 тис. км в апогеї. Вихід в точку Лагранжа L2 очікується пізніше.

Як розповів головний інженер Китайської місячної програми академік У Вейжень, місячний зонд "Чан'е-4" зробить першу в історії людства посадку на зворотному боці Місяця, але прямий зв'язок зі зворотнім боком Місяця неможливий, і вирішити цю проблему допоможе супутник-ретранслятор, який буде відповідати за передачу сигналів між "Чан'е-4" і наземною станцією.

Директор проекту "Цюецяо", фахівець з Китайської корпорації космічної науки і техніки Чжан Ліхуа в свою чергу зазначив, що супутник-ретранслятор несе в собі також низькочастотний передавач нідерландської розробки, що дозволяє в перспективі організувати на орбіті відповідні експерименти.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...