Демократія - це коли два вовки і ягня голосують щодо обіднього меню. Свобода - це коли добре озброєнне ягня оспорює результат такого голосування
Бенджамін Франклін, один із засновників США, політичний діяч, дипломат, вчений, письменник, журналіст, видавець, масон

На Закарпатті працювала Школа інтеграції для внутрішніх переселенців

21 травня, 2018 - 23:16
Фото надане автором

В Ужгороді завершила свою роботу триденна Школа інтеграції для внутрішньо переміщених осіб Закарпатської області. Метою школи є сприяння адаптації та інтеграції ВПО у краї, підвищення рівня інформаційно-правової обізнаності та освоєння навичок психологічної самодопомоги. 

 Школа була організована   ГО «Неємія», програмою «Радник з питань ВПО» та ГО «Закарпаття – Донбас» за підтримки Департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА.

Основний акцент організатори – радниця Мінсоцполітики з питань ВПО у Закарпатській області Анжела Бабкіна та психолог ГО «Закарпаття – Донбас» Тетяна Хорошилова – зробили на психологічному аспекті адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, фахівці навчали як комунікувати, створювати групи взаємодопомоги, як діяти у конфліктних ситуаціях, проводили вправи та руханки на згуртування.

Інформаційно-правовий блок представила Анжела Бабкіна, яка провела огляд нормативно-правових документів щодо ВПО в Україні, розповіла про державні та недержавні організації, які працюють з ВПО, та про можливості в регіоні. 
Участь у заході взяли представники Регіонального центру з надання БВПД у Закарпатській області, Департаменту соцзахисту населення Закарпатської ОДА, ГО «Неємія», на базі якої проведено Школу та  переселенці зі сходу України, які нині мешкають у різних куточках краю.
Виступаючи перед учасниками заходу, директор Регіонального центру Василь Попадинець поінформував їх про належність ВПО до категорії осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, розповів куди звертатися за правовою допомогою на Закарпатті та які документи для цього потрібні, а також  запросив у разі потреби звертатися до фахівців системи безоплатної правової допомоги.

Однією з найбільших проблем присутні переселенці зі сходу називають відсутність житла. Нині вони змушені винаймати помешкання за власні кошти, а допомога, яку надає держава, є незначною, та й отримати її стає все важче.

Попри те, що в державі запроваджена програма забезпечення житлом так звана «50 х 50», переселенці кажуть, що навіть таке житло їм «світить» хіба що років через 30…

Ділячись своїми враженнями від участі у заході,  Олена Л.  розповідає: «в селі я одна переселенка. Мене дуже добре прийняли, допомагали, навіть цілий рік не брали гроші за житло. Але побачитись із земляками, з якими ти на «одній хвилі», почути професійні поради, як поступати в непростих ситуаціях, з якими ти стикаєшся майже не щодня, а ще й дізнатися куди звертатися за допомогою – це супер! Крім того, всі ми мали нагоду ближче познайомитися з Ужгородом».

Тож головної своєї мети Школа досягла,  адже незважаючи  на всі негаразди, люди отримали месидж, що треба гуртуватися, не замикатися у своїх проблемах, допомагати один одному та не опускати руки навіть у найскладнішій ситуації.

Оксана Дудаш, Ужгород

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...