Демократія - це коли два вовки і ягня голосують щодо обіднього меню. Свобода - це коли добре озброєнне ягня оспорює результат такого голосування
Бенджамін Франклін, один із засновників США, політичний діяч, дипломат, вчений, письменник, журналіст, видавець, масон

NASA відправила до МКС вантажний РН Antares, вироблений в Україні: НАЖИВО

21 травня, 2018 - 11:53
Фото nkau.gov.ua

Зі Середньоатлантичного регіонального космодрому на острові Уоллопс (штат Вірджинія, США) відбувається черговий запуск розробленої і створеної в Україні ракети-носія (РН) середнього класу Antares у рамках контракту NASA щодо забезпечення комерційних постачальницьких послуг (CRS) Міжнародної космічної станції (МКС). Antares - ракетоносій спільного виробництва Orbital ATK та КБ "Південне".

Про це повідомляється на сайті NASA.

Як повідомлялося, у рамках запуску космічна вантажівка Cygnus має доправити за допомогою РН Antares на МКС кілька тонн вантажу для екіпажу та проведення наукових експериментів. Цей пуск - дев'ята місія із доставки вантажів на МКС, яку американська Orbital ATK забезпечує за контрактом з NASA.

Основна конструкція першого ступеня РН спроектована ДП "КБ "Південне" і виготовлена на ДП "Південмаш" (обидва Дніпро, Україна). У кооперації за проектом також беруть участь українські "Хартрон-АРКОС", "Хартрон-ЮКОМ", "ЧеЗаРа", "Рапід".

Україна співпрацює з США за проекту РН Antares з 2008 року. Після аварії РН Antares в жовтні 2014 року, пов'язаної з несправністю двигунів AJ26 (модифіковані радянські НК-33), американська Orbital ATK прийняла рішення замінити маршовий двигун першого ступеня. За підсумками конкурсу для нової версії Antares як двигунів першого ступеня були обрані російські киснево-гасові двигуни РД-181 (експортна версія РД-191) виробництва НВО "Енергомаш". Українські фахівці забезпечили заміну та ув'язку нових двигунів першого ступеня за мінімальної зміни базової конфігурації ракети. Запуски модернізованої РН Antares з новими двигунами у рамках контракту NASA місії CRS з космодрому на о. Воллопс відновлені в листопаді 2017 року.

Згідно з раніше озвученими даними компанії, до кінця 2018 року заплановано здійснити чотири запуски, з 2019 до 2024 року - ще шість.

Як повідомлялося, США у зв'язку із введеними в 2014 році Конгресом обмеженнями на ВТС із РФ з огляду на анексію Криму, до 2019 року планують повністю відмовитися від російських двигунів РД-180, якими оснащені РН Atlas 5 американської United Launch Allianсе (ULA). Поставки РД-181, якими оснащуються нові РН Antares для МКС, обмежені цивільним середовищем. В оголошеному в червні 2015 року ВВС США конкурсі з розробки двигунів замість російських РД-180, взяло участь українське ДКБ "Південне" (Дніпро) зі своїм новим рідинним РД-815.

На сьогодні США прискорюють реалізацію програми створення РН Vulcan нового покоління для ВПС США. Згідно із підписаним у лютому 2016 року Пентагоном контрактом з ULA, проект має бути реалізований до кінця 2019 року. Американська Aerojet Rocketdyne, згідно із підписаним із Пентагоном контрактом має забезпечити до кінця 2019 року розроблення нового AR1 на заміну РД-180.

Оrbital ATK - найбільший американський постачальник аерокосмічного і оборонного устаткування. У вересні 2017 року американська оборонна Northrop Grumman Corp. оголосила про придбання Оrbital ATK за $7,8 млрд. Закриття угоди очікується в першому півріччі 2018 року.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...